Домашнє насильство – проблема, яку складно досліджувати

Домашнє насильство – проблема, яку складно досліджувати. Адже фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство однієї людини над іншою у сімейних відносинах може мати приховані форми. Інколи як агресор, так і потерпілий, вважають свої стосунки «нормальними». Нерідко люди навіть не розуміють, що стикаються саме з домашнім насильством. У суспільстві панує думка, що домашнє насильство – це заподіяння тілесних ушкоджень. Однак насправді воно може бути не лише фізичним чи сексуальним. Це і психологічний тиск – образи, залякування, заборона спілкуватися з рідними, приниження, ігнорування почуттів особи, і економічні утиски — заборона працювати чи навчатися, контроль сімейного бюджету, позбавлення житла, їжі, одягу…

7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким введена кримінальна відповідальність за домашнє насильство. Так, кривдникам загрожують громадські роботи, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 2 років. Також внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, право на всі види безоплатної вторинної правової допомоги отримали особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі (гендерно зумовленого).

З цієї дати і до сьогодні місцеві центри з надання БВПД ухвалили рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

У майже 96% випадків правової допомоги потребували жінки. По правову допомогу звертаються переважно люди 31– 40 років.

До речі, третина таких клієнтів звертаються до нас повторно з інших супутніх питань — розподіл майна, позбавлення батьківських прав. Це свідчить про довіру до юристів системи БПД та комплексний підхід до розв’язання правових питань клієнтів.

Звертаємо увагу, що безоплатна правова допомога надається Сосницьким бюро правової допомоги з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою:  смт. Сосниця,   вул. Троїцька.,  32, тел.: (04655) 2-02-93.

Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 8-00 год. до 17-00 год. за адресою:  м. Мена,   вул. Титаренка С.,  6-А, тел.: (0244) 3-30-01.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: