Досвід Польщі у створенні добровільних пожежних частин

5 серпня в Сосниці розпочалася дводенна зустрічі менторів Славоміра Клусека та Здіслава Внека – представників Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща, з представниками громад-учасниць проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України». Його реалізація здійснюється за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в 30 громадах з 6 областей України.

В Чернігівській області в ньому беруть участь Сосницька, Бобровицька, Височанська, Плисківська та Менська об’єднані територіальні громади.

На території області громадам в реалізації проекту допомагають представники Управління ДСНС України у Чернігівській області та Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

В ході заходу були обговорені питання щодо вдосконалення системи цивільного захисту, зокрема проблеми на шляху до створення діючих добровільних пожежних команд, підготовки планів реагування на надзвичайні ситуації та стратегії розвитку безпеки в об’єднаних територіальних громадах.

Хочеться відмітити, що польські колеги з великим задоволенням ділились досвідом у сфері створення добровільних пожежних частин та мають щире бажання допомагати нам створити такі частини в наших громадах, зокрема і в Сосницькій селищній раді.

Наступного дня ментори Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща, з представниками Управління ДСНС у Чернігівській області та Сосницької селищної ради відвідали Чорнотицький старостинський округ, де ознайомилися зі станом пожежного депо, умовами і роботою добровільної пожежної команди.

По закінченню візиту членам пожежної команди гостями було вручено протипожежні рукавиці.