ДСНС – останні новини

Навчання з лісниками

Щороку в Україні виникають тисячі пожеж в природних екосистемах, що завдають значної шкоди, в першу чергу навколишньому середовищу та громадянам. Аби зменшити невтішну статистику фахівці ДСНС постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами та посилюють взаємодію                    з представниками лісових господарств з метою протидії пожежам у лісових масивах.

Зокрема, 23 травня у Сосницькому районі, біля смт Сосниця в лісовому масиві відбулися навчання рятувальників та працівників ДП «Сосницярайагролісгосп»                з ліквідації лісових пожеж. Відповідно до тактичного задуму, в посушливий період відпочивальники не загасили багаття, в результаті чого виникло загоряння сухої трави біля лісового масиву, полум’я від якого перекинулося на нижній шар в лісовому масиві. Існувала загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень. По прибуттю до місця умовної пожежі вогнеборці спільно з лісівниками за допомогою ручних пожежних стволів спочатку локалізували осередок пожежі, щоб не допустити подальшого розповсюдження вогню, а згодом остаточно ліквідували.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник 10 ДПРП (смт Сосниця) Владислав Коренець зауважив, що ліквідація лісових пожеж вимагає численних людських ресурсів та матеріальних затрат, тому для збереження і природи, і добробуту громадян украй важливі профілактичні заходи та висока протипожежна культура мешканців краю.

Провели екскурсію для дітей

Одним із найголовніших та пріоритетних напрямків роботи ДСНС України являється збереження життя та здоров’я громадян, а особливо дітей! Адже щодня дітлахи можуть стати заручниками ситуації, котра може зашкодити їх життю чи здоров’ю.

З  метою посилення інформаційних заходів, спрямованих на донесення до свідомості дітей всього ризику наслідків під час порушення ними правил безпечної поведінки в побуті,  15 червня учнями Спаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відвідано 10-й Державний пожежно-рятувальний пост 2 Державного пожежно-рятувального загону  Управління ДСНС України у Чернігівській області, що знаходиться в смт Сосниця.

Під час екскурсії школярі ознайомилися з пожежно-технічним обладнанням, яке знаходиться на озброєнні пожежного автомобіля та використовується для ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Діти оглянули приміщення, в яких несуть службу рятувальники та ознайомилися з розпорядком несення служби. Бажаючі приміряли бойовий одяг та спеціальне спорядження.

Вогнеборці створили «умовну  пожежу», яку учні змогли самостійно ліквідувати.

Працівники служби цивільного захисту розповіли, що потрібно бути особливо обережним у поводженні з вогнем та газом, бути пильними під час відпочинку на воді.

Після візиту до пожежно-рятувального підрозділу школярі отримали приємні та яскраві враження від побаченого та пообіцяли дотримуватись правил безпеки.

 Педагоги та освітяни сподіваються, що такі екскурсії та отримана інформація допоможе підростаючому поколінню стати більш обачними та відповідальними щодо збереження свого життя та здоров’я.

Тренування з рятувальниками

Літо – пора канікул та відпусток, коли люди досхочу можуть насолоджуватись лагідним сонцем, золотим піском та теплими хвилями моря або річки. Проте, нерідко під час відпочинку люди забувають про елементарні правила безпеки та потрапляють у різні неприємні ситуації. Одна з головних літніх небезпек – це, звісно, вода, яка не терпить зневажливого ставлення до себе.

Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Сосницького РС  Управління ДСНС України у Чернігівській області. Рятувальники проводять безліч профілактичних заходів з населенням, щоб не допустити трагедій на воді. Проте, не дивлячись на постійну роботу співробітників ДСНС України у Сосницькому районі, з початку поточного року на водних об’єктах району загинув 1 чоловік, за минулий рік вода забрала життя 5 осіб.

З метою профілактики загибелі людей на водоймах 15 червня 2017 року біля урочища Потаманка (на річці Убідь) відбулись спільні тренування працівників Сосницької рятувальної станції та 10 ДПРП (смт Сосниця) У ДСНС України у Чернігівській області із залученням представників поліції.  Під час навчань відпрацьовувалися практичні дії при рятуванні людей на водних об’єктах, вихід чергового човна за тривогою, рятування потопаючого за допомогою рятувального кінця Александрова та рятувального кола, транспортування потерпілого до берега, надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим на воді.

За підсумками сьогоднішніх заходів було відмічено високу злагодженість служб селища при наданні допомоги у випадку надзвичайних ситуацій на воді і рятувальна група готова до роботи за призначенням. Кожен з учасників занять показав високі знання та продемонстрував професійні результати заради безпеки життя відпочиваючих.

Декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання

Порядок подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки
(затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 р. №440)

Цей Порядок визначає процедуру подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі – декларація), що дає право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) (далі – об’єкти нерухомості).

Декларація не подається:

у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;

орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником;

у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Декларація розробляється суб’єктом господарювання і подається ним або надсилається рекомендованим листом за місцем розташування об’єкта нерухомості до державного адміністратора або територіального органу ДСНС. У разі коли декларація подана безпосередньо до державного адміністратора, така декларація протягом одного робочого дня після надходження передається ним територіальному органові ДСНС.

У разі надсилання декларації рекомендованим листом підпис фізичної особи – підприємця засвідчується печаткою такої фізичної особи, а у разі відсутності печатки – декларація засвідчується нотаріусом. Підпис керівника юридичної особи засвідчується печаткою юридичної особи.

Суб’єкт господарювання з високим ступенем прийнятного ризику разом з декларацією подає позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення.

Оцінка протипожежного стану проводиться суб’єктом господарювання, який одержав відповідну ліцензію.

Декларація реєструється ДСНС або її територіальним органом на безоплатній основі протягом 5 робочих днів з дня її надходження.

Датою надходження декларації вважається дата її реєстрації як вхідної кореспонденції державним адміністратором або відповідним територіальним органом ДCНС, а в разі надсилання рекомендованим листом – дата, зазначена на поштовому штемпелі підприємства зв’язку.

Посадова особа ДСНС або її територіальний орган перевіряють відповідність поданої декларації встановленій згідно з додатком формі та у разі відповідності встановленим до неї вимогам здійснюють її реєстрацію.

О.О. Шолойко
головний інспектор Сосницького
районного сектора У ДСНС України
у Чернігівській області

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: