Грошова допомога безробітним. До уваги роботодавців – зміни у законодавстві

До уваги роботодавців! Зміни у законодавстві

Плануєте масове вивільнення працівників – не забудьте повідомити службу зайнятості. Причому, це потрібно зробити, як і раніше, не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників. А от у випадку звільнення держслужбовців, інформувати службу зайнятості необхідно за 30 календарних днів до вивільнення.

Зміни до Закону України «Про зайнятість населення» в частині інформування державної служби зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників (абз.3 п.4 ч.3 ст. 50) внесено Законом України від 02.12.2020 № 1030 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Грошова допомога безробітним і не тільки

• Початок нового року не призвів до якихось суттєвих змін на місцевому ринку праці, – розповіла «Вістям Сосниччини» директор Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Світлана Римар.
  • Наш колектив працює у звичному режимі. Простіше кажучи – наші двері завжди відкриті для громадян, які шукають роботу  чи  потребують допомоги від держави через безробіття. Звичайно, є певні обмеження щодо дотримання карантинних вимог. Минулий рік видався для людей помітно складнішим з соціально-економічної точки зору. Одна з причин – обмежувальні карантинні заходи. Але ситуація на ринку праці району поки що залишається стабільною. Упродовж 2019 року за послугами до служби зайнятості звернулося  722  жителя  Сосниччини,  за 2020- 723 чоловіка. Станом на 1 січня 2020 року на обліку перебувало  413 безробітних громадян, а на 1 січня 2021-го – 431.

Чисельність працевлаштованих  громадян службою зайнятості, в тому числі до набуття статусу безробітного,   дещо зменшилась у 2020 році у порівнянні з 2019 роком ( 2019 рік-479, 2020 рік -400).

На підприємствах та в установах різної форми власності (як державних, так і приватних – відбулося  незначне звільнення  працюючих за статтею «скорочення». Минулого року ми поставили на облік  50 громадян, звільнених на такій підставі. Але цього року прогнозується збільшення  вивільнення працівників  за статтею «скорочення».

Окремо слід розповісти про заходи, спрямовані на компенсацію втрат малого бізнесу через режим коронавірусного карантину. Адже чимало юридичних підприємств, фізичних осіб-підприємців та їхніх найманих працівників вимушено не працювали й залишилися без доходів. Так, ще навесні була розроблена програма надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, під час реалізації  якої юридичні підприємства  та  фізичні особи-підприємці (з числа тих, хто звернувся до служби  зайнятості) отримали допомогу  по частковому безробіттю на період карантину на загальну суму 768,2  тис. грн..

У зв’язку із обмежувальними протиепідемічними заходами , запровадженими з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19  вимушено скоротила свою дільність певна категорія суб»єктів господарювання. Службою зайнятості з метою збереження робочих місць проводилась виплата одноразової матеріальної допомоги  найманим працівникам юридичних підприємств. Всього виплачено 806,6 тис. грн. такої  матеріальної допомоги. Таким чином служба зайнятості зробила свій внесок у реалізацію державної політики у сфері підтримки малого бізнесу.