Інформуємо про систему безоплатної правової допомоги. Відеоролики

У 2015 році досягнення адвокатки з Харківщини Світлани Остапенко стали юридичним прецедентом на Харківщині. Участь та загибель особи під час виконання бойового завдання під час АТО у практиці судів області встановлено вперше.

Історія така: 39-річний син пенсіонера, інваліда ІІ групи Василя Бричука загинув у зоні АТО. Однак в акті про смерть не було зазначено, що це сталося під час виконання бойового завдання.

Завдяки призначеній системою безоплатної правової допомоги адвокатці Світлані Остапенко суд задовольнив позов клієнта і визнав факт участі та загибелі його сина під час бойових дій в зоні АТО – у районі села Мар‘їнка Донецької області.

Так родина загиблого воїна змогла отримати належне їм соціальне забезпечення.

Лідії Харитоновій після зняття показів лічильників перерахували їх уже за новими підвищеними тарифами, через що виник борг. Про це жінка навіть не здогадувалася, адже завжди своєчасно сплачувала отримані рахунки. Їй припинили газопостачання.

Жінка була готова сплатити нараховану суму та просила розбити її на кілька платежів, однак отримала відмову. Цілий рік Лідія Харитонова жила в холоді, не отримала субсидію, а на свої постійні звернення до газопостачальника та міської ради отримувала відписки.

Для захисту своїх прав клієнтці довелося звертатися до суду.

Призначений системою безоплатної правової допомоги адвокат подав позов, у якому аргументував, що газ був спожитий ще до підвищення тарифів, однак жодних рахунків на оплату газу у той час жінка не отримувала. Так навіть суд першої інстанції не погодився з аргументацією клієнтки та адвоката, і лише звернення до апеляційного суду допомогло відновити справедливість.

Олена Колесник, мати двох синів, зіштовхнулась із насильством у родині.

Після розлучення батько жодним чином не брав участі у житті та вихованні дітей, не сплачував аліменти.

Аби не травмувати дітей та не формувати у них хибних уявлень про сім’ю, жінка була змушена позбавити колишнього чоловіка батьківських прав.

Допомогти вирішити питання у суді клієнтці допомогла призначена системою безоплатної правової допомоги адвокатка Наталія Лебединець.

Євгенія Дмитрієва у 2015 році стала опікуном малолітніх дітей-сиріт.

Жінка проживала у маленькій двокімнатній квартирі, а діти були прописані у трикімнатній. Однак батьки дітей не сплачували за комунальні послуги та незаконно підключилися до електропостачання. За це був виписаний великий штраф і квартиру відімкнули від електромережі.

Жінка кілька років безуспішно зверталася до комунальників з проханням відновити подачу електроенергії та дати дітям можливість жити у своїй оселі.

Клієнтка звернулася до системи безоплатної правової допомоги, і у суді змогла відстояти права дітей.

Після першого ж розгляду справи у суді електропостачання було відновлено, а нарахований батькам дітей борг списаний. Клієнтка сплатила лише за використану електроенергію.

Володимир Адаменко у травні 2015 року у зв’язку призовом до армії був незаконно звільнений з посади слюсара-сантехніка пансіонату.

Після демобілізації він звернувся щодо поновлення на посаді та виплати належного йому середнього заробітку, однак отримав усну відмову.

Не маючи юридичної освіти, однак не погодившись із мотивацією адміністрації нібито пільги зберігаються лише за мобілізованими працівниками, чоловік звернувся за допомогою до військового комісаріату. Комісаріат направив на адресу пансіонату лист з обґрунтуванням необхідності поновлення його на роботі, однак це теж не дало результату.

Факт незаконного звільнення довелося відстоювати у суді, тож призначений системою безоплатної правової допомоги адвокат Ігор Савицький подав відповідний позов.

Суд поновив клієнта центру на посаді та постановив стягнути з пансіонату середній заробіток за час військової служби.

Видатна рекордсменка, чемпіонка Європи, учасниця Паралімпійських ігор та багаторазова призерка чемпіонатів світу з пауерліфтингу серед людей з обмеженими можливостями Тетяна Фролова була змушена відстоювати свої права через суд.

Жінка у квітні 2016 року не отримала банківський переказ, оскільки через відсутність пандусу не змогла потрапити у приміщення.

Жінка оформила нотаріально посвідчену довіреність на соціального робітника, однак і йому банківські фахівці відмовили, аргументувавши внутрішніми розпорядженнями.

Неодноразові звернення жінки, соціального робітника, журналістів, які вже були в курсі ситуації, до керівництва банку не принесли жодного результату. Лише після наміру жінки звернутися до суду банк все ж таки виплатив гроші.

Та жінка наполягла через суд створити прецедент та забезпечити доступність банківських послуг для інших людей з інвалідністю.

Завдяки адвокатці Аріні Івашиній, призначеній системою безоплатної правової допомоги, суд зобов’язав банк встановити пандуси.