Інтерв’ю селищного голови газеті «Вісті Сосниччини»

Минулого тижня, селищний голова Андрій Портний дав інтерв’ю газеті «Вісті Сосниччини», в якому ви отримаєте відповіді на запитання, які хвилюють жителів Сосниці і району в цілому.

Нещодавно сосничани, що проживають в багатоквартирних будинках, отримали два приємні сюрпризи. На заміну старим контейнерам для сміття з’явились новенькі, обладнані металевими кришками. Окрім того, біля багатоквартирних будинків почали ремонтувати асфальт.

З проханням розповісти, за які кошти це робиться, ми звернулись до селищного голови Андрія Портного.

Андрію Дмитровичу, будь-ласка, прокоментуйте ситуацію.

– Одним з програмних завдань новообраного депутатського корпусу селищної ради було наведення порядку, поліпшення благоустрою селища. За півтора роки спільно з громадою Сосниці нам вдалось помітно покращити систему вивезення побутового сміття з приватного сектора. Перші позитивні наслідки показала нинішня весна, коли на околицях довелось прибирати набагато менше сміття.

А ось жителі багатоквартирних будинків справедливо нарікали на те, що біля майданчиків, на яких розміщено контейнери, постійно валяється сміття, влітку стоїть сморід. А проблема лише в тому, що старенькі латані-перелатані контейнери стали місцем проживання кішок, гризунів, з них постійно випадає сміття, стікають нечистоти. За рахунок селищного бюджету в цьому році придбано і встановлено 30 контейнерів обладнаних кришками (повністю оновлено контейнерний парк). Окрім того буде огороджено та забетоновано майданчики, на яких розміщено контейнери. Сподіваюсь, що тепер двори багатоквартирних будинків будуть набагато чистішими.

Інша проблема – стан дорожнього покриття біля цих будинків. Раніше селищною радою ремонтувались вулиці, навіть провулки, на яких розташовано кілька приватних будинків. А на багатоквартирні будинки, в яких компактно проживають набагато більше родин, увага практично не зверталась. І доводилось по ямах та вибоїнах не лише ходити людям, а й їздити автомобілям швидкої допомоги, інших служб. Цього року, як і було обіцяно на сході жителів селища, проведено капітальний ремонт дорожнього покриття у дворах по вул. Чернігівська біля будинків 23, 25, 27, 29 та 30, 28, 26. Окрім цього проведено поточний ремонт доріг по вул. М. Полторацького (від вул. Чернігівська до вул. Довженка), вул. Гоголя, вул. Вишнева, вул. Я. Скидана (в районі перехрестя з вул. Чернігівська), вул. Б. Хмельницького, вул. Виноградського (в районі перехрестя з вул. Л.Українки).

Роботи виконано за рахунок коштів селищної ради на суму 399 500 грн. У другому півріччі ці роботи будуть продовжені.

А які ще програми фінансуватиме селищна рада в поточному році за власні кошти?

– В цьому році за кошти селищного бюджету планується завершити роботи по облаштуванню скверу відпочинку біля лікарні (встановити урни для сміття, дитячі гойдалки, улаштувати нічне освітлення скверу).

Буде облаштовано парк на В’юнищі (прокладено алею, розміщено лавки та сміттєві баки, встановлено нічне освітлення парку, дитячий ігровий майданчик).

Маємо намір завершити розпочаті роботи по будівництву меморіального комплексу учасникам АТО та Небесної сотні (встановити гранітні пам’ятні плити, збудувати дерев’яну капличку, облаштувати прилеглу територію).

До речі, зараз уже розпочато реконструкцію «круга». Найближчим часом там буде встановлено оригінальну металеву ковану стелу у вигляді герба Сосниці (навколо стели будуть улаштовані тротуарні доріжки, повністю замінені бордюри навколо кругу, замінена огорожа, та влаштована підсвітка).

Продовжимо виконання програми видалення аварійних дерев.

Плаців дуже багато, тому не поспішатиму їх озвучувати, щоб не зурочити. Краще говорити про уже зроблене ніж про плани, тому краще промовчу.

Андрію Дмитровичу, чи варто сосничанам сподіватись на допомогу з державного бюджету?

– Минулого року за сприяння народного депутата Євлахова А.С. проведено реконструкцію вуличного освітлення Сосниці. Сьогодні ми маємо набагато якісніше освітлення, і, що не менш важливо, у 5 разів економніше по витрачанню електроенергії. Цього року ці роботи продовжаться. Нарешті отримають освітлення вулиці Яблунева, Київська, Житомирська, Сонячна, значно покращиться освітлення по вул. Чернігівській, Незалежності, О. Десняка, Вишневій,   Воскресенській.

Не залишиться поза увагою в цьому плані і село Мале Устя, де буде освітлена вул. Центральна. Окрім цього власними силами відновлено лінії та змонтовано ліхтарі по вулицях: 4-й пров. Гоголя, Першотравнева (від вул. Деснянська до вул. Гоголя), 2-й пров. Гоголя, Михайлівська, М. Полторацького, Козацька.

Анатолій Сергійович допоміг обладнати сучасний дитячий майданчик в центрі селища, а цього року він планує допомогти в цьому питанні членам майбутньої об’єднаної громади — Волинці, Чорнотичам, а також Авдіївці.

За сприяння Ляшка О. В. розпочато капремонт гімназії ім. О.П. Довженка (заміна віконних та дверних блоків).

Завдячуючи підтримці народних депутатів Олега Ляшка, Анатолія Євлахова, Василя Амельченка в 2017 році на Сосниччину очікують набагато більші інвестиції з держбюджету.

На 2017 рік планується реалізувати ряд проектів розвитку громади (відповідне розпорядження уряду вже підписано), а саме:

  • Продовжити реконструкцію гімназії ім. О. П. Довженка (607 тис. грн.);
  • Спортивний зал гімназії ім. О.П. Довженка (73 тис. грн);
  • Центральна районна лікарня (563 тис. грн);
  • Районний будинок культури (366 тис. грн);
  • Авдіївська дільнична лікарня (299 тис. грн);
  • Вуличне освітлення в с. М.Устя (250 тис. грн);
  • Вуличне освітлення в с. Спаське (350 тис. грн);
  • Дитячі спортивно-ігрові майданчики в с. Чорнотичі, с. Волинка, с. Авдіївка (52 тис. грн.);

Вищевказані об’єкти також передбачають спільне фінансування і з місцевих бюджетів, що дасть можливість залучити значно більші ресурси. Домовленостей щодо виділення коштів досягнуто завдяки тісній співпраці керівництва району, селища, депутата обласної ради Блауша Д. Я. та вищезгаданих народних депутатів. Сподіваємось, що ці кошти прийдуть в район, будуть, своєчасно використані, а результати радуватимуть жителів громади.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: