Капіталізація при ліквідації

Якщо ваше підприємство (установа, організація) ліквідується, а за час діяльності мав місце нещасний випадок на виробництві (професійне захворювання), внаслідок якого потерпілий втратив працездатність, та на момент ліквідації Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) проводить страхові виплати (а в деяких випадках за визначенням МСЕК виплати довічні), то робочий орган виконавчої дирекції Фонду вам нарахує капіталізовані платежі.

Термін “капіталізація платежів” означає визначення суми грошових зобов’язань страхувальника у випадку його ліквідації (зокрема у зв’язку з банкрутством), що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю застрахованим особам, які належить сплатити до Фонду для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 986 затверджено Порядок капіталізації платежів до Фонду у випадках ліквідації страхувальників (далі – Порядок), відповідно до якого капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення (п. 4 Порядку).

Згідно з абз. 2 п. 8 Порядку суми капіталізованих платежів відповідно до кредиторських вимог у випадках ліквідації страхувальника перераховуються робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому страхувальник перебуває на обліку.

У разі виникнення питань телефонуйте за номером: (04644) 2-24-30.

 

Начальник Менського відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України в Чернігівській області                                                  Галина Коваленко

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: