Корисний березовий сік

Ось і прийшов той час, коли берези прокинулися і стали гнати по своєму стовбуру березовий сік, який є джерелом корисних для організму речовин. Тож слід вдягнутися тепліше і прогулятися в березовий ліс. Головне – не забути жолобок з пляшкою для того, щоб набрати трохи березового соку.

В сьогоднішніх умовах в суспільстві цінується все натуральне, тому багато придадуть значення користі березового соку. Добувати березовий сік почали давно, ще з часів Русі. Починалися приготування навесні з першими теплими променями сонця. Спочатку слов’яни звернули увагу на приємний смак напою. І тільки випивши кілька кухлів, люди помітили небувалий приплив бадьорості, сили і енергії.

Березовий сік дуже багатий на вітаміни, вуглеводи, мінерали та інші хімічні елементи. Ще в даному напої міститься безліч сапонінів, ефірних масел, дубильних речовин і фруктових цукрів.

Березовий сік вважається скарбницею хімічних елементів, адже в ньому міститися кальцій, калій, мідь, марганець і мідь. Зовні березовий сік виглядає як вода, але хімічний склад відображає перевагу над усіма вітамінними коктейлями.

Березовий сік містить безліч хімічних елементів які сприяють одужанню і зміцненню серцевого системи. У соку міститься безліч біологічних ферментів і стимуляторів, які сприяють підвищенню рівня працездатності імунної системи.

Корисний березовий сік і тим, що містить безліч дубильних компонентів, які додають напою антисептичних здібностей. Деякі види фруктози і глюкози, які зберігаються в березовому соку, роблять його стимулятором для людського мозку. Тому лікарі рекомендують пити цей напій при важкому розумовому навантаженні (на роботі, навчанні).

Березовий сік дозволяється пити дітям, дорослим, хворим або абсолютно здоровим людям. За рахунок своїх сечогінних властивостей напій допомагає боротися з набряками, які часто утворюються в деяких тканинах або у всьому організмі. Так що молодим мамам рекомендовано пити березовий сік для зменшення набряклості організму.

Вченими доведено, що сік з берези не викликає алергічних процесів в людському організмі. Тому лікарі дуже часто рекомендують вживати його дітям.

Березовий сік корисний тим, що допомагає організму очищати кров і нирки. Рекомендовано вживати його при інтоксикації організму, симптомах хронічних захворювань, а також вчасно важких запальних процесів.

Березовий сік потрібно пити при простудних та інфекційних захворюваннях, адже він не тільки допомагає боротися організму з хворобою, але і виводить залишки продуктів розпаду вірусів і бактерій.

Люди, які страждають хворобами травлення, просто зобов’язані його пити. Адже саме цей напій краще всіх стимулює вироблення шлункового соку, після чого нормалізується процес травлення.

Якщо людина страждає проблемами з обміном речовин, то ми знову повертаємося до вживання березового соку. Адже він містить безліч хімічних речовин, які стимулюють і регулюють метаболізм в нашому організмі.

Властивості березового соку широко використовуються в косметології. Адже з його допомогою косметологи рекомендують боротися з вуграми, фурункулами і нейродерміту. Також напій знижує саловиділення, кількість лупи і рівень випадання волосся.

Незважаючи на безліч корисних властивостей березового соку, його не рекомендується пити людям, які мають проблеми з каменями в нирках. Також не варто зловживати напоєм людям, які хворіють на виразку. Протипоказаний він також і тим, хто страждає алергією на березовий пилок.

У всьому потрібно знати міру, вживання березового соку не є винятком. Пийте склянку соку щодня і здоров’я вас ніколи не залишить.

Як зібрати березовий сік самостійно

З однієї берези отримують в середньому 2-3 літри соку на добу. Велике дерево може дати в добу близько 7 літрів соку, а іноді і більше. Сік добувають надрубавши кору дерева або обрізаючи невеликі гілки і прикріплюючи до місця зрізу пластмасовий жолоб, стікаючи по якому, сік буде наповнювати ємність або поліетиленовий пакет.

Найголовніше – не нашкодити дереву, все зробити акуратно, правильно і після збору соку не забути закрити отвір. Краще вибирати більш старі дерева для збору соку, тому що молоді берези можуть загинути в результаті даних маніпуляцій.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: