Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Станом на 01 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. І саме цей день є нагодою привернути увагу суспільства до проблем осіб з інвалідністю – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням та навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, врешті-решт, вирішення найпростіших життєвих потреб.  Не тільки у цей день, а й протягом усього року необхідно не забувати про те, що поруч із нами живуть люди з інвалідністю і вони потребують допомоги та уваги. Захищаючи гідність цих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Кількість осіб з інвалідністю, на жаль, зростає. Причинами цього є природні катаклізми, забруднення навколишнього середовища, дорожньо-транспортні пригоди, вроджені патології, хронічні захворювання, нещасні випадки. І якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом – на допомогу прийде Фонд соціального страхування України.

На сьогодні Менське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області надає щомісячні виплати 228 особам, що мають стійку втрату працездатності. З них 57 % мають інвалідність. Загалом Фонд надає 24 види послуг. Це щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, відшкодування по тимчасовій втраті працездатності, витрати на поховання, одноразові виплати. За 11 місяців цього року виплачено 6,3 млн гривень. Але Фонд не тільки відшкодовує, але й  намагається максимально відновити здоров’я потерпілих на виробництві.  Результатом роботи є створення функціонального, налагодженого порядку надання медико-соціальних послуг. До послуг, які надаються особам з інвалідністю, входять: лікування потерпілих у стаціонарних медичних закладах, санаторно-курортне лікування, забезпечення виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками), автомобілями, оплата доглядів тощо. Увесь перелік медико- соціальних послуг, потреба в яких визначена МСЕК, надається своєчасно та в повному обсязі. Відділенням за 11 місяців були надані медико-соціальні послуги на суму 540 тис. гривень.

Ми працюємо із людьми з інвалідністю, розширюємо можливості для повноцінного життя.

Тож хочеться побажати всім людям з інвалідністю витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити ваші плани та задуми. Нехай Господь обдарує своїми ласками і благословенням усіх тих, хто цього потребує.

Начальник Менського відділення                                      Галина Коваленко