Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

По обліку Корюківського районного сектору №2 філії Центру пробації в Чернігівській області протягом останніх 3 років пройшло 206 осіб

Новини партнерів
01.02.2023

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про пробацію”. Ця дата вважається датою створення пробації в Україні. 

Термін «пробація» у перекладі з англійської означає «випробування» або «умовне звільнення».

Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Існує три види пробації:

Досудова пробація – це забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Наглядова пробація – це здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді громадських робіт, виправних робіт, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

З засудженими особами проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом роботи з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторного кримінальних правопорушень та передбачає диференційований  підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи.

Пенітенціарна пробація – це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання.

До основних досягнень роботи системи пробації за 8 років,  можна віднести:

  • покращення інструментів для визначення небезпеки особи для суспільства та ризику вчинення особою нового кримінального правопорушення, методів та способів впливу на поведінку особи;
  • затвердження пробаційних програм та набуття досвіду по їх реалізації;
  • створено вертикаль прес-офіцерів у обласних філіях пробації;
  • створено консультативні кабінети з питань профілактики ВІЛ-інфекцій;
  • налагоджено співпрацю з громадськими організаціями (створено банк ресурсів).

Пробація надала можливість правопорушнику змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, зв’язки у громаді, роботу та житло. Для громади та держави пробація - це убезпечення від вчинення повторного правопорушення шляхом позитивних змін та надання необхідної підтримки; зниження злочинності та  кількості ув’язнених.  Пробація коштує платникам податків удесятеро дешевше ніж утримання у в'язниці, натомість перспективи виправлення на пробації набагато кращі.

По обліку Корюківського районного сектору №2 (раніше Сосницького районного сектору) філії Центру пробації в Чернігівській області, який бслуговує територію Сосницької ОТГ, протягом останніх 3 років пройшло 206 осіб, засуджених до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі та звільнених від покарання з випробуванням. І лише 4 особи не стали на шлях виправлення та були засуджені за скоєння повторного кримінального правопорушення.

Як показує статистика, близько 98% засуджених успішно проходять пробацію та не вчиняють повторних злочинів.

Начальник Корюківського РС №2 філії Центру пробації в Чернігівській області Ольга ЦИГАНОК

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше