Схід села 2020: Чорнотичі

20.02.2020

20 лютого в Чорнотичах відбулися щорічні збори жителів, головним питанням яких став звіт селищного голови Андрія Портного про підсумки роботи за 2019 рік.

На зборах також були присутні староста села Олександр Ященко, начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха, депутат обласної ради Дмитро Блауш, помічник Василь Волошко, представниця почесного громадянина Сосниччини Романа Солодаренка Оксана Рудя, директор Чорнотицької школи Олексій Коваленко, настоятель Свято-Дмитрівської церкви отець Ярослав, представники аграріїв та жителі села.

Як повідомив староста, на території села налічується 296 домогосподарств та проживає 738 жителів. Демографічна ситуація на селі має негативну динаміку, адже за 2019 рік померло 14 людей, а народилось тільки 3.

Далі слово було надано селищному голові Андрію Портному, який прозвітував за пророблену роботу в 2019 році, а також окреслив основні завдання діяльності на 2020 рік.

Таким чином в цьому році у Чорнотичах планується:

• продовжити будівництво вуличного освітлення;
  • встановити новий паркан навколо сільського клубу та обеліску;
  • почистити, відремонтувати та благоустроїти 4-5 колодців;
  • для безпеки та комфорту дітей навколо дитячого майданчика встановили огорожу;
  • збудувати сарай біля сільської ради;
  • почистити копанки;
  • ліквідувати 10-15 аварійних дерев;
  • біля пожежного депо зробити паркан;
  • відкрити амбулаторію;
  • запустити віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП;
  • біля кладовища вирубати всі чагарники;
  • прогрейдерувати грунтові вулиці.

В ході зборів жителями селища була відзначена хороша робота аграріїв. На території Чорнотицького старостинського округу землю обробляють три сільськогосподарські підприємства: Сосницькі аграрні інвестиції, Іст Агро та Інтер-АгроБаза. Найбільший серед них земельний банк обробляють Сосницькі аграрні інвестиції, у користуванні господарства – до 1 000 гектарів землі. Саме їм і дякували найбільше і висловлювали слова вдячності.

В ході даного заходу жителі Чорнотич активно задавали питання, що стосуються роботи закладів охорони здоров’я, робочих місць в селі, благоустрою, дуже багато питань виникло і стосовно землі. На всі питання були надані роз’яснення, а консультації щодо врегулювання питань стосовно земельних ділянок присутнім надав начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха.