Сокирко Анатолій Михайлович

Меморіал пам'яті
15.07.2014

Сокирко Анатолій Михайлович - командир бойової машини — командир механізованого відділення механізованого взводу 9-ї механізованої роти 3-го механізованого батальйону 72-ї окремої гвардійської механізованої Червоноградсько-Київської ордена Червоного Прапора бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат.

Народився 17 жовтня 1989 року в селі Вільшане Сосницького району Чернгівської області. У 2007 році закінчив загальноосвітню школу села Вільшане Сосницького району, у 2008 році - Чернігівський професійний будівельний ліцей та здобув професію «Монтажник-електрозварник ручного зварювання».

У 2008-2009 роках проходив строкову військову службу у лавах Збройних Сил України. Служив на посаді заступника командира бойової машини — навідника-оператора у 169-му навчальному гвардійському Звенигородському орденів Червоного Прапора і Суворова центрі (військова частина А0665, селище міського типу Десна Козелецького району Чернігівської області) та 72-ій окремій гвардійській механізованій Червоноградсько-Київській ордена Червоного Прапора бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області).

29 березня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив у 72-ій окремій гвардійській механізованій Червоноградсько-Київській ордена Червоного Прапора бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області).

З весни-літа 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

15 липня 2014 року солдат Сокирко загинув під час масованого артилерійського обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями позицій українських військових в районі міста Амвросіївка Донецької області.

20 липня 2014 року похований на кладовищі села Вільшане Сосницького району.

15 липня 2015 року в селі Вільшане Сосницького району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Грушевського, 16), де навчався Анатолій Сокирко, йому відкрито меморіальну дошку.

13 жовтня 2015 року в місті Чернігів на фасаді будівлі Чернігівського професійного будівельного ліцею (проспект Миру, 247), відкрито меморіальну дошку випускникам загиблим під час антитерористичної операції на сході України, серед яких ім’я Анатолія Сокирка.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (14.11.2014; посмертно).

Залишились батьки та дві сестри.