Сосницька громада стала учасником проекту ДОБРЕ

06.11.2020

За результатами конкурсу, що проводила програма DOBRE, нашу громаду було відібрано для участі в програмі.

Вже скоро ми зможемо взяти участь в ряді заходів, що надає програма DOBRE своїм партнерам.

Сподіваємось, що участь у програмі призведе до суттєвих покращень в управлінні громадою та зміцнить спроможність Сосницької ОТГ надавати кращі послуги мешканцям, стимулювати економічний зріст та залучати більше громадян до прийняття рішень.

Нагадаємо, що Сосницька ОТГ з червня 2020 року успішно проходила всі етапи відбору і стала однією зі 100 громад України, які співпрацюють з проектом «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що реалізується Агентством США з міжнародного розвитку USAID:

селищною радою була подана заявка на участь, яка містила статистичну інформацію по всіх сферах життєдіяльності громади;
 представники селищної ради, громадськості, бізнесу, депутатського корпусу та молодіжного середовища пройшли онлайн-співбесіду з координатором програми;
 ініціативна група розробила анкету і провела опитування серед жителів громади щодо оцінки стану справ і бачення подальшого розвитку території.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до опитування!

Мета та цілі Програми

DOBRE спрямовуватиме більшу частину своєї технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, даючи можливість новоствореним об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) краще управляти ресурсами, збільшити якість державних послуг, стимулювати розвиток місцевої економіки, та збільшити рівень залучення громадян.

DOBRЕ має дві головні цілі:

Підтримка доброї практики місцевого самоврядування в громаді;

Допомога громадянам та громадському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

Строк реалізації Програми

Строк реалізації Програми DOBRE: з 8 червня 2016 р. по 30 вересня  2022 р.

Завдання Програми

DOBRE досягатиме своїх цілей шляхом впровадження наступних завдань:

• надання допомоги в стратегічному плануванні цільовим громадам;
  • створення та підтримка планів місцевого економічного розвитку;
  • розробка планів удосконалення надання послуг;
  • надання фінансової допомоги впровадженню стратегічних планів, планів місцевого економічного розвитку та планів удосконалення надання послуг;
  • надання допомоги громаді в удосконаленні процедур бюджетного та фінансового менеджменту;
  • покращення залучення громадян;
  • підтримка залученню молоді до питань місцевого самоуправління;
  • покращення комунікацій щодо децентралізації.

Очікувані результати від реалізації Програми:

• розроблення більшої кількості планів стратегічного розвитку за допомогою інклюзивних та колегіальних методів;
  • доказове покращення якості державних послуг;
  • збільшення надходжень із власних джерел;
  • активна участь громадян об’єднаних громад у процесі прийняття рішень та інших видів діяльності;
  • громади застосовують засоби електронного управління для запобігання корупції;
  • збільшення підтримки реформ децентралізації.