10.10.2023

📣 У Сосницькій громаді розпочалося голосування за назву зупинного пункту «41 км» в районі села Бондарівка

У зв’язку з тим, що Укрзалізниця продовжує процес до повної українізації залізниці, громада має обрати нову назву для зупинного пункту. А відповідно до вимог Закону України «Про географічні назви» нова назва має бути похідними від назв населених пунктів або їхніх частин, у яких або поряд з якими вони розташовані.

На засіданні комісії з питань найменування, перейменування, унормування назв об’єктів топоніміки у Сосницькій громаді її члени рекомендували винести на громадське обговорення у вигляді голосування такі назви: 👇

🔹 зупиночний пункт «Хутір Боровий»,
🔹 зупиночний пункт «Аверкін хутір»,
🔹 зупиночний пункт «Володьків хутір».

Хутір Боровий – назва утворена внаслідок оточення хутору сосновим лісом (бір).

Аверкін хутір – понад два століття тому заснував прапрадід мешканця хутора Олександра Володька – Авер’ян Володько, козак із Запоріжжя. Ім’ям першого жителя досі називають поселення місцеві – Аверкін хутір. На картах і в документах такого хутора нема. А розташований він на перетині трьох колишніх районів: Сосницького, Борзнянського і Бахмацького.

Володьків хутір – назва утворена від прізвища Володько, засновника та його нащадків, які мешкали на цьому хуторі, працювали на залізниці та поховані поряд на родинному кладовищі.

📅 Голосування триватиме до 10 грудня на платформі E-DEM.

Для участі у голосуванні необхідно перейти за посиланням 🔗 https://bit.ly/3ZOBYLP , авторизуватися (на вибір – за допомогою електронного цифрового підпису, Bank ID чи Дія.Підпису) та проголосувати за нову назву.

Також свої пропозиції та зауваження у формі особистих чи колективних заяв чи звернень у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, імені, по-батькові та адреси особи, яка їх подає , в один із способів:

🔸 особисто за адресою: вул. Троїцька 32В, смт Сосниця у приміщенні ЦНАП у робочий час до 17:00 10.12.2023 р.,
🔸 в адміністративних приміщеннях старостатів на території Сосницької селищної територіальної громади до 17:00 10.12.2023 р.,
🔸 поштою за адресою: Сосницька селищна рада, вул. Грушевського, 15, смт Сосниця Чернігівської обл., 16100 до 10.12.2023 р. включно,
🔸 на електронну пошту sosn@cg.gov.ua до 10.12.2023 р. включно з темою листа «Перейменування 41км».