У Сосницькій громаді затвердили план оптимізації мережі закладів середньої освіти

24.10.2023

👩‍🎓👨‍🎓 Шкільна і дошкільна мережа потребує більшого наповнення класів, адже від цього залежить якість освіти і фінансовий ресурс, яким володіє громада і яким потрібно розпоряджатися ефективно.

Тому під час минулої сесії депутати громади розглянули та затвердили перспективний план оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти.

▶️ Посилання на відео запис розгляду даного питання https://youtu.be/DWftcpKLdR8

До вашої уваги актуальна вартість утримання одного здобувача освіти на рік 👇

🔹 Сосницька гімназія ім. О.П. Довженка – 29 000 грн;
🔹 Спаська школа – 66 000 грн;
🔹 Волинківська школа – 72 500 грн;
🔹 Великоустівська школа – 82 000 грн;
🔹 Чорнотицька школа – 56 000 грн;
🔹 Хлопяницька школа – 106 500 грн;
🔹 Сосницька школа – 37 500 грн;
🔹 Вільшанська школа 89 500 грн;
🔹 Кудрівська школа – 67 800 грн;
🔹 Конятинська школа – 87 800 грн.

❗️ Досить не мала частина цих коштів спрямовується із місцевого бюджету громади. Держава фінансово допомагає тільки тим класам, де є 5 і більше учнів.

🔴 Зараз Сосницька громада має найгіршу шкільну мережу по кількості повних класів в області, і з року в рік ситуація стає ще гіршою. Наприклад, у сусідніх громадах сільські школи мають не менше 60 дітей.

Якщо говорити про наші школи, то 👇
🔹 Хлоп’яницьку школу відвідує всього 28 дітей, і тільки 2 класи мають наповненість. У 1, 2, 3 та 4 класах навчається сього 6 дітей.
🔹 Вільшанську – 26 діток, теж маємо тільки 2 повних класа.
🔹 Конятинську – 29 дітей, теж тільки 2 повних класа.

Тому перспективним планом пропонується 👇
🔹 учням Хлоп’яницької школи відвідувати Чорнотицьку школу, у якої всі класи наповнені.
🔹 учням Конятинської відвідувати Спаську школу. Зараз тут навчається 89 дітей, а разом буде 118 учнів. При цьому всі класи будуть наповнені, а отже на них передбачена державна освітня субвенція.
🔹 учням Вільшанської школи перейти у Волинківську. Зараз тут навчається 64 дитини, а разом буде 87 учнів. Також всі класи будуть наповнені, на які передбачена освітня субвенція.

‼️🚌 Варто зазначити, що всі ці умови виконуватимуться тільки при наявності шкільних автобусів, які підвозитимуть дітей. В іншому випадку оптимізацію буде відтерміновано.

Крім того, згідно перспективного плану передбачено реорганізацію освітніх закладів 👇
🔹 Сосницька гімназія ім. О.П. Довженка → Сосницький ліцей ім. О.П. Довженка;
🔹 Сосницька загальноосвітня школа I-II ст. → Сосницька гімназія;
🔹 Великоустівська загальноосвітня школа I-III ст. → Великоустівська гімназія;
🔹 Кудрівська загальноосвітня школа I-II ст. → Кудрівська гімназія;
🔹 Волинківська загальноосвітня школа I-III ст. → Волинківська гімназія;
🔹 Спаська загальноосвітня школа I-III ст. → Спаська гімназія
🔹 Чорнотицька загальноосвітня школа I-III ст. → Чорнотицька гімназія.