У Сосницькому музеї Довженка відбулась презентація нової книги Василя Чепурного
Джерело: Сосницький музей Довженка
У музеї відбулась презентація книги «Титли і коми» відомого журналіста, письменника, просвітянина і рухівця Василя Чепурного із Чернігова.
На зустріч з автором прийшло багато гостей, адже ім’я пана Василя добре знайоме читачам газет «Сіверщина», «Біла хата», «Голос України».
Перші дві були популярними на Чернігівщині аж до своєї ліквідації («Сіверщина» виходить і нині у онлайн-форматі), у третій журналіст працює власкором по Чернігівській області.
До того ж він автор книг публіцистики та літературознавства впереміш зі спогадами та роздумами над політичними подіями в державі.
Василь Чепурний народився у Авдіївці, котра раніше входила до Сосницького району. Це певною мірою визначило його особливий інтерес до імені земляка Олександра Довженка.
Василь Федорович неодноразово звертається до постаті О. Довженка у своїх статтях і дослідженнях, вивчає і привертає увагу не тільки до режисера, а й до його малої батьківщини та музею, в який у 1960-му перетворено рідну хату митця.
Для перших презентацій своїх книжок журналіст і письменник незмінно обирає саме Сосницький музей Довженка! Тут були вперше представлені загалу книги «Акурайку», «В осім барку», «Сто днів Широкої війни».
Про що нова книга Василя Чепурного? Про українську національну еліту. Про людей, яких ламала система. Про болісні життєві драми. Про темні сторінки біографій видатних. Роздуми про просвітництво, про маловідомих людей нашої культури, про неминучий розпад Росії, кирзовий чобіт якої на грудях української нації, простежується в усій книзі.
На презентації «Титлів і ком» автор торкався тем літератури, політики, російських імперських персоналій, яких має зріло позбуватися український ментальний простір, бо сьогодні вже чітко видно, що велич російської літератури штучно перебільшена за часів радянської окупації, тоді як українська зумисно знеславлювалась до провінційного рівня.
Осмислювати своє, вивчати, виводити з тіні, надавати смислів та інтелектуальної оцінки – те, до чого закликав Василь Чепурний.
Не обійшлося на презентації і без цікавих знайомств. З Березни на зустріч з журналістом приїхали директорка Центру культури і дозвілля Надія Янчук та дослідниця автентичного рецепту Березинського пряника, включеного, до речі, до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, Марія Шевченко. Гості приїхали з подарунками і для пана Василя, і для нашого музею.
Звичайно ж, була і автограф-сесія, де бажаючі мали змогу купити собі книги Василя Чепурного.