Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

В «Інтер-Агро-Базі» починали із 70 гектарів землі, нині обробляють 5600

Новини
28.10.2024

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База», - фермер у четвертому поколінні. Його прадід працював у колгоспі, дід був головним агрономом, а батько Валерій Макуха у 2002 році створив фермерське господарство, почавши з сімдесяти гектарів землі. Нині в компанії, розташованій в селищі Сосниця, 5600 гектарів землі, новий автопарк і багато інноваційних технологій. Земля в цих краях також не найродючіша, але завдяки якісному насінню і зусиллям аграріїв дає непоганий урожай.

Для агробізнесу визначною є якість насіння й аграрні технології, оскільки ґрунти на Чернігівщині неродючі. Це означає, що землю доводиться щороку правильно живити та обробляти, аби наситити поживними речовинами для посіву. І правильно засівати. Ще 6-7 років тому підприємство користувалося різноманітними гібридами різних агрокомпаній. Проте досвід і роки роботи з землею також показали, що найкращим за ціною і якістю є насіння Corteva, якими тепер засіяно 90% посівних територій, адже гібриди Ріоnеег® пристосо­вані до надскладних умов проростання.

Земля «Інтер-Агро-Бази» розташована неподалік від кордону з росією, і це стало серйозним викликом для багатьох місцевих підприємців. Серед колег-аграріїв та сусідів по території багато хто не витримав такого темпу роботи, коли врожай і землю доводиться ділити з війною.

«У нас є землі, розташовані на відстані менш ніж 15 кілометрів від кордону з країною-агресором. Над нашими полями з початку осені 2022 року завжди пролягав маршрут усіх шахедів і ракет. Є навіть поля, які ми між собою нази­ваємо “орлановими”, “шахедними” чи “дроновими”, бо над ними збивали безпілотники. Одного разу неподалік одного з полів постраждав наш гусеничний екскаватор, яким ми розкорчовуємо землю — збитий дрон влучив у його кабі­ну», — каже аграрій.

Російські загарбники на початку вторгнення взяли під контроль частину Чернігівщини, де розташовані землі «Інтер-Агро-Бази». І хоча вони не ство­рювали окупаційної адміністрації й не контактували з місцевими, шкоди фер­мерському господарству вони завдали. Наприклад, розстріляли з гармати два сільськогосподарські літаки, які стояли на аеродромі — переплутали їх із вій­ськовими.

Чернігівщина вже вільна, але війна далі впливає на родинний бізнес: логіс­тика у регіоні вкрай дорога. Особливо на тій частині, де земля Макух. «Купити добрива чи насіннєвий матеріал — одна справа. Інша — доставити його до нас або продати нашу продукцію. Ми зазнаємо великих збитків через високу собівартість логістики», — пояснює Сергій.

Багато працівників «Інтер-Агро-Бази» мобілізовані або добровільно зголоси­лись захищати Батьківщину. Підприємство підтримало їх матеріально на знак вдячності. На ринку праці кваліфікованих робітників, тим паче вузькопрофіль- них, поменшало: знайти заміну тим, хто пішов служити, важко. Проте «Інтер- Агро-База» тримає стабільний курс і навіть планує розширитись із теперіш­ніх 5600 до восьми тисяч гектарів землі. Для цього вистачить техніки та примі­щень для зберігання збіжжя.

Зерно і продукцію планують продавати за кордон, зокрема до Туреччини, за­безпечуючи країну надходженням валюти від експортних операцій. Їх купили у 2022 році, щоб перевозити товар чи зерно у віддалені райони: замовляти цю послугу було вкрай дорого. Тепер автомобілі приноситимуть компанії користь.

«Ми на етапі перемовин із власницею двох барж на Дунаї, які можуть пере­возити близько двох тисяч тонн продукції до Туреччини», — каже підприємець.

Джерело: «Вісті Сосниччини»

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше