Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Ярослава Дондика із Сосницької громади нагороджено відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»

Новини
12.06.2024

Сержант Ярослав Дондик з Вільшан – командир бойової машини в 72-й ОМБр ім. Чорних Запорожців. За зразкову службу, проявлену мужність та успішне виконання завдань під час боїв воїна нагородили почесним нагрудним знаком «Золотий хрест».

💪 Відзнаку йому вручав особисто Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

Кар’єру військового Ярослав обрав досить рано, коли йому було лише 19 років. Був 2017 рік - розпал АТО. Та це не налякало юнака, тож він самостійно прибув до ТЦК та СП у Сосниці, вибув на підготовку до навчального центру і згодом уклав контракт зі Збройними Силами України.

🗨️ «Контракт підписав у Десні. Я противник строкової служби. А от за три роки контракту вже можна щось навчитися. Командири розуміють, що ти їхня поміч і потенційна заміна, тому вчать всього завзятіше», – розповідає Ярослав.

Після навчань в Десні молодий перспективний контрактник потрапив до 72-ї окремої механізованої бригади, де йому одразу дали в розпорядження БМП-2. Щоб теоретичні знання стали практичними довелося чимало часу провести на полігонах, а після цього сталася перша ротація в АТО.

У 2022-му, коли Ярослав повернувся після чергової ротації з Авдіївки, він ледве встиг відгуляти відпустку - почалося повномасштабне вороже вторгнення. Його екіпаж вже знав точку, де мали тримати оборону - це було біля Броварів. Ще в лютому їм на підмогу прийшли мобілізовані добровольці, вони також потрапили в підпорядкування до Ярослава, який у той час був командиром позиції.

Після виконання бойових завдань з оборони Київщини його підрозділ вирушив на Донеччину – у Бахмут. Там було складно, розповідає Захисник:

🗨️ «Постійні обстріли. Більшість часу мій екіпаж займався евакуацією поранених й підвозом провізії та БК. Після Бахмату наш батальйон перемістили на Вугледарський напрямок. Тут склалося як треба – ми почали стріляти так що аж гайки з машини летіли!»

Екіпаж Ярослава, під час боїв за населений пункт Павлівка знищив значну кількість піхоти ворога. А також прицільним вогнем знищили БМП-3 противника. Чорні Запорожці вже понад 800 днів тримають місто Вугледар, а БМП-2 Ярослава зробила значний внесок у цей здобуток. На їх рахунку незлічена кількість ворожої піхоти, схованки та дрібна техніка ворога, а також склади з БК, нищити які особливо полюбляє Ярослав.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше