Забороняється спалювання сміття, сухої трави та інших рослинних решток!

22.03.2023

💀 Палії, крім забруднення довкілля, завдають шкоди собі, своїм рідним, сусідам та всім, хто поряд.

☢ У процесі горіння виділяються окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Все це є надзвичайно шкідливим для органів дихання. Тож дані діяння можуть спричинити велику біду.

‼ За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

Випалювання залишків сухої рослинності допускається у наступних випадках:

🔹 у випадку гасіння пожеж пожежно-рятувальними підрозділами визначеними статтями 60 - 63 Кодексу цивільного захисту України.
🔹 для приготування їжі (у печі, на мангалі чи за допомогою іншого обладнання), обігріву оселі (дрова, хмиз, брикети);
🔹 у традиційно-культурних цілях (багаття на Івана Купала, тощо).

🚫 Забороняється проводити будь-які випалювання у вітряну погоду, окрім випалювання залишків сухої рослинності у закритих приміщеннях.

Просимо жителів громади не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я та не спалювати суху рослинність.