Знайомство зі старостами: Південний старостинський округ

14.03.2021

11 березня селищний голова Андрій Портний представив громадськості Південного старостинського округу новообраного старосту.

Ним став Віталій Лопатко. Саме він буде представляти інтереси жителів сіл Змітнів, Купчичі, Прогони, Спаське, Гутище, Філонівка, Якличі та Конятин.

Очільник громади привітав Віталія Лопатка з призначенням і побажав успіхів у діяльності та плідної праці.

Години та дні прийому старости:
  • Змітнів – понеділок та четвер з 8:00 до 12:00
  • Спаське – вівторок з 10:00 до 13:00, п’ятниця з 8:00 до 12:00
  • Купчичі – вівторок, з 8:00 до 10:00
  • Конятин – середа, з 8:00 до 12:00
Далій староста розповів про першочергові завдання по округу на 2021 рік:
  • Провести ремонт деяких приміщень колишніх сільських рад, а також замінити котли опалення.
  • Відремонтувати приміщення пожежної.
  • Провести роботу по благоустрою: пообрізати дерева, розчистити кладовища, висадити клумби біля адмінприміщень, видалити аварійні дерева.
  • Пофарбувати та підбілити пам’ятники.
  • В Конятині планується оформити пасовища.
  • Відремонтувати колодязі, де це потрібно.
  • Встановити огорожу навколо Конятинського клубу.
  • Продовжити роботи по вуличному освітленню та замінити зіпсовані лампи.
  • Встановити бесідки біля сільських клубів.
  • Та інше.
P1130240 Знайомство зі старостами: Південний старостинський округ

Далі селищний голова Андрій Портний та начальник відділу освіти Ігор Кустенко відповідали на численні запитання, що стосувалися ремонту доріг, водопостачання, благоустрою, освіти та багато іншого.

Також в кожному населеному пункті детально обговорювали проблеми територій.

P1130299 Знайомство зі старостами: Південний старостинський округ

Що стосується оптимізації шкільної мережі, то призупини навчальний процес в 2021 році планується тільки у Змітнівській ЗОШ I–III ст. з підвозом учнів до Спаської школи.

На сьогодні у Змітнівській школі навчається 23 учні, що вже не дозволяє повноцінно фінансувати цей заклад. На 23 учні, згідно законодавства, передбачено 1,5 ставки педагога. Але ж у школі працює 11 вчителів, а крім їх ще й обслуговуючий персонал – всі вони утримуються за рахунок місцевого бюджету.

P1130593 Знайомство зі старостами: Південний старостинський округ

У школі всього 2 повні класи, а це там, де більше 5 учнів. Саме на ці два класи держава надає фінансування, а на всі інші – ні.

Таке ж саме болюче питання виникне і у Конятинській ЗОШ I–II ст., але вже наступного року. Згідно плану оптимізації у 2022 році тут заплановане призупинення освітнього процесу з підвозом учнів до Спаської школи.