Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

05.03.2021

4 березня відбулася робоча поїздка до населених пунктів громади, що увійшли до складу Північного старостинського округу.

В ході зустрічей з активними жителями сіл було представлено старосту округу, кандидатура якого затверджена рішенням 4-ї сесії. Ним став Олександр Ященко. Саме він буде представляти інтереси жителів сіл Чорнотичі, Козляничі, Рудня, Хлоп’яники, Свірок та Соснівка, здійснювати комунікацію між владою та мешканцями, допомагати вирішувати соціальні, побутові та інші потреби.

Години та дні прийому старости:
  • Козляничі – вівторок, з 9:00 до 11:00
  • Рудня – вівторок, з 11:00 до 13:00
  • Хлоп’яники – середа, з 9:00 до 13:00
  • Чорнотичі – понеділок та четвер, з 9:00 до 13:00
Олександр Ященко розповів про основні напрямки роботи в окрузі на 2021 рік:
  1. В кожному селі планується проводити роботу по видаленню аварійних дерев.
  2. Організувати щомісячний вивіз сміття. До речі, у Чорнотичах така послуга вже діяла і до цього.
  3. Очистити кладовища від чагарників.
  4. В селах Чорнотичі, Хлоп’яники та Козляничі встановити волейбольні майданчики.
  5. Провести аналіз стану колодязів, і, якщо в них буде вода, облагородити їх.
  6. В Козляничах замінити накриття клубу, адже він знаходиться в аварійному стані.
  7. Оновити паркан навколо Чорнотицької ЗОШ.
  8. Відремонтувати пам’ятники, покрасити їх та встановити нові паркани.
  9. В селах, де це потрібно, планується пробити свердловини для громадського користування.
  10. Реставрувати зупинку у Чорнотичах. За необхідності встановити ще одну, додаткову.
  11. Планується придбати сажанці та у центрі округу висадити парк.
  12. На ставку, що у Чорнотичах, встановити бесідку.
P1120729 Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

Далі селищний голова Андрій Портний та начальник відділу освіти Ігор Кустенко відповідали на численні запитання, що стосувалися ремонту доріг, водопостачання, благоустрою, шкіл та багато іншого.

Також в кожному населеному пункті детально обговорювали проблеми територій. Якщо стисло, то проблеми, які окреслили жителі сіл, наступні:

Хлоп’яники

• Поглиблення ставка.
  • Забезпечення населення питною водою.
  • Ремонт центральної вулиці.
  • Проведення інтернету.

Козляничі та Рудня

Головне питання, яке викликало жвавий темп обговорення – призупинення освітнього процесу у Козляницькій ЗОШ I–III ст. Таке рішення було прийнято через те, що 1 вересня 2021 року у цій школі залишиться 25 учнів, 15 з яких із Рудні.

P1120753 Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

До складу освітньої мережі, по всій громаді, входять 13 шкіл та 1 філія. Із них 80% – малокомплектні заклади. Протягом двох років ми матимемо 6 закладів з проблеми по наповненістю класів.

Наприклад, у Козляницькій школі є клас, де навчається всього 1 учень. На нього законодавчо передбачено 8 годин на тиждень, і це для викладання 17 предметів. Так, на українську мову та математику виділяється всього 11 хвилин у тиждень. Вчителі ж викладають для таких учнів значно більше часу, однак оплатити їм цю роботу ми не маємо права. В інших класах ситуація не дуже краще, адже є класи по 2-3 учня.

Ці діти втрачають дуже багато, і не тільки у навчанні, але й у плані соціалізації з іншими учнями. Тому, щоб школи надавали дітям якісні знання у комфортних умовах, було прийнято рішення провести оптимізацію освітньої мережі, в тому числі і Козляницької ЗОШ I–III ст. Але при умові підвозу учнів до Чорнотицької школи.

P1120780 Знайомство зі старостами: Північний старостинський округ

Чорнотичі

Присутніх на зборах хвилювала декілька проблем – ремонт доріг та земельні питання.