Знайомство зі старостами: Задесенський старостинський округ

09.04.2021

9 квітня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади, що входять до складу Задесенського старостинського округу. В ході зустрічей з активними жителями сіл було представлено старосту округу, кандидатура якого затверджена рішенням 6-ї сесії. Ним став Леонід Ляшик. Саме він буде представляти інтереси жителів сіл Велике Устя, Долинське, Бутівка, Бондарівка, Мала Бондарівка та Польове.

P1140629 Знайомство зі старостами: Задесенський старостинський округ

Години та дні прийому старости:

• Долинське – понеділок, з 9:00 до 12:00
  • Велике Устя – вівторок, з 9:00 до 12:00
  • Бондарівка – середа, з 9:00 до 12:00
  • Бутівка – четвер, з 9:00 до 12:00

В своєму плані дій на 2021 рік Леонід Ляшик окреслив основні напрямки своєї роботи:

• Налагодження механізму щомісячного вивозу сміття.
  • Роботи по благоустрою: вирубка чагарників, видалення аварійних дерев, обрізання дерев, ремонт пам’ятників, відновлення парканів та інше.
  • Грейдерування доріг.
P1140575 Знайомство зі старостами: Задесенський старостинський округ

Також в кожному населеному пункті детально обговорювали проблеми сіл. Якщо стисло, то проблеми, які окреслили жителі сіл, наступні:

Долинське

1. Відсутність вуличного освітлення. Нажаль в цьому році селищна рада не має можливості зробити освітлення, але на майбутні роки ці роботи будуть плануватися.
  2. Заміна аварійних опор. Зараз готується звернення до Бахмацького РЕМ, щоб вони передбачили заміну ліній.
  3. Відсутність у селі фельдшера. Під час зустрічі домовились, що фельдшер буде приїздити кожного понеділка, разом зі старостою.
  4. Проблема зі сміттям. Люди скаржаться, що недобросовісні жителі села викидають сміття на власний розсуд. Сподіваємось, що вивіз сміття за графіком допоможе позбутися проблеми.
  5. Провести ямковий ремонт.
  6. Встановити біля клубу дитячий майданчик.
  7. Також існує проблема з собаками, в основному, домашніми, яких відпускають погуляти.

Велике Устя

1. В селі вже зроблене вуличне освітлення, але воно ще не працює.
  2. Протікає сільський клуб.
  3. Працівникам з благоустрою не вистачає інструментів (бензопила, мотокоса) для роботи.
  4. Жителі села, на фоні останніх подій, хвилювалися за свою школу. Тому селищний голова заспокоїв присутніх, та повідомив, що громада утримуватиме школу максимально довго, адже ця школа обслуговує увесь старостат.
  5. На потреби сільського клубу попросили ноутбук.
  6. Також були нарікання на відсутність деяких польових доріг.

Бондарівка

1. Відсутність автобусного сполучення. Жителі просять, щоб автобус «ходив» хочаб раз у місяць.
  2. Грейдерування доріг по селу.
  3. Видалення аварійних дерев.
  4. Забезпечення скрапленим газом.
P1140826 Знайомство зі старостами: Задесенський старостинський округ

Бутівка

1. Водогін. Обговорювалась можливість розширення існуючої системи водогону, а також створення громадської водорозбірної колонки.
  2. Будівництво вуличного освітлення.
  3. Фінансова підтримка футбольної команди.
  4. Створення робочих місць.
  5. Хвилювались, чи залишаться в селі пожежні, і як вони будуть працювати. Відповідаючи на питання, селищний голова повідомив, що пожежні залишаться. Крім того, громада відремонтує транспорт та придбає для них одяг і спорядження.

Як бачимо, у Задесенському старостинському окрузі є ще багато проблем, які потрібно вирішувати. Перед нами стоять важливі завдання, тому ми будемо досягати нових результатів для розвитку нашої громади.