Знайомство зі старостами: Західний старостинський округ

04.03.2021

2 березня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади, що входять до складу Західного старостинського округу.

В ході зустрічей з активними жителями сіл було представлено старосту округу, кандидатура якого затверджена рішенням 4-ї сесії. Ним став Олексій Пилипенко. Саме він буде представляти інтереси жителів сіл Волинка, Вільшане, Гай, Полісся, Матвіївка, Лави та Лозова, здійснювати комунікацію між владою та мешканцями, допомагати вирішувати соціальні, побутові та інші потреби.

Години та дні прийому старости:
  • Матвіївка – понеділок, з 9:00 до 13:00
  • Волинка – вівторок, з 9:00 до 13:00
  • Лави – середа, з 9:00 до 13:00
  • Вільшани – четвер, з 9:00 до 13:00
В своєму плані дій на 2021 рік Олексій Пилипенко окреслив основні напрямки своєї роботи:
  • Благоустрій сіл: вирубка чагарників, видалення аварійних дерев, ремонт пам’ятників, розчистка кладовищ, відновлення парканів та інше.
  • Організація щомісячного вивозу сміття з можливістю встановлення контейнерів для роздільного збору.
  • Грейдерування та підсипка доріг.
  • Чистка колодязів та їх облаштування.

Далі селищний голова Андрій Портний та начальник відділу освіти Ігор Кустенко відповідали на численні запитання, що стосувалися ремонту доріг, снігоприбирання, водопостачання, благоустрою та багато іншого.

Також в кожному населеному пункті детально обговорювали проблеми сіл. Якщо стисло, то проблеми, які окреслили жителі сіл, наступні:

Лави

1. Забезпечення населення питною водою. Для вирішення цього питання планується пробурити громадську свердловину.
  2. Розчистка водойми та влаштування підходу до неї.
  3. Завершення роботи по освітленню вулиць.
  4. Доробити ремонт сільського клубу.
  5. Ремонт доріг.

Волинка

1. Для стада корів не вистачає площі пасовищ, а також водойм з облаштованим підходом для худоби для її напування.
  2. Забезпечення населення питною водою.
  3. На території села нема жодної повноцінної водойми, де можна скупатися та відпочити.
  4. Відновлення криничок.
  5. Освітлення вулиць Довженка та Лісова.
  6. В клубі потрібно відремонтувати стелю.
  7. Покрасити купола на церкві.

Вільшани

1. Є проблема з випасанням худоби.
  2. Ситуація з питною водою у Вільшанах краще, адже тут є водогін і «колонки». Але потрібно провести дезінфекцію системи водопостачання.
  3. Працевлаштування вчителів з вільшанської школи у Волинківську ЗОШ.
  4. По деяких вулицях є проблеми з ремонтом вуличного освітлення.
  5. Також обговорили способи підвозу старшокласників (10-11 клас) до Волинківської школи.

Матвіївка

1. Видалення аварійних дерев.
  2. Забезпечення населення питною водою.
  3. Випасання худоби.
  4. Ремонт дороги до села.

Як бачимо, у Західному старостинському окрузі є ще багато проблем, які потрібно вирішувати. Перед нами стоять важливі завдання, тому ми будемо досягати нових результатів для розвитку нашої громади.