Обережно, кліщі!

Нарешті ми дочекалися теплих днів. Ще зовсім трохи і кожне дерево буйно зазеленіє, радуючи нас пишним листям і даруючи бажану тінь і прохолоду в спекотні дні, а в густій траві будуть ховатися квіточки, суниця, чорниця та інші подарунки літа. Однак вся ця краса таїть маленьку, на перший погляд, загрозу – кліщі.

Небезпека кліщів

Існує багато видів кліщів, але далеко не всі вони здатні завдати шкоди людині. Кліщі-паразити, впиваються в шкіру людини. Наслідки їх укусу не завжди небезпечні. але деякі види кліщів здатні заразити людину захворюваннями. Наприклад, енцефалітом. Кліщ викликає роздратування, проникаючи в товщину шкіри, місце укусу свербить і може з’явитися гнійник. Енцефаліт – це серйозна хвороба, яка навіть може привести до паралічу. Носіями вірусу служать іксодові кліщі. Вони заражаються від тварин і передають вірус людині.

Якщо укус був глибоким і вірус все ж проник в кров, то через пару тижнів може з’явитися нездужання, лихоманка, нудота. Після цього дві третини хворих зазвичай видужують, а їхній стан поліпшується. У тих, чий організм не впорався з вірусом, розвиваються важкі симптоми і ускладнення.

Друга небезпека, яку несуть кліщі – роздратування шкірних покривів, точніше нарив в місці укусу, через який в організм може потрапити інфекція. Тому так важливо після прогулянки оглянути своє тіло, особливо в області шкірних складок, і, при виявленні кліща, видалити його.

Видалення кліща зі шкіри

 Кліщ – це дуже маленька комаха, розміром приблизно 2 мм. Головка у нього крихітна. Знищити його можна лише, роздавив на твердій поверхні або стиснувши пінцетом.

Перша допомога при укусі кліща – звернутися до лікаря. Він видалить комаху, а, в разі ризику зараження – пропише курс подальшого лікування. А ось якщо кліщ проник в шкіру неглибоко, то його можна витягнути самостійно. Можна просто видалити пінцетом, але в цьому процесі важливо не смикати кліща, а як би викрутити його, щоб голова паразита не відірвалась і не залишилася в ранці. Також можна накинути на кліща петлю з нитки і витягнути його таким способом. Якщо головка все ж відірвалася, але залишається видимою – дістаньте її таким же способом, як скалку.

Ні в якому разі не користуйтеся популярною порадою – не мажте місце укусу жиром. Від цього кліщ залізе тільки глибше.

Прості правила як уникнути укусу кліщів

 Перше і саме елементарне – захищати тіло в місцях можливих укусів. Кліщ не «причепиться» на відкритій ділянці шкіри – на долоні або коліні. Він вибирає складки шкіри, виділяючи спеціальні речовини, які володіють анестезуючими властивостями, щоб укус не відчувати. Друге – оглядати себе після повернення з лісу, парку або саду і обов’язково витрушувати одяг.

Скористайтеся засобом від комах. Засоби від комах бувають різні. Більшість призначена для їх відлякування. Залежно від обраного засобу, його наносять на одяг або шкіру і зазвичай цього цілком достатньо для захисту від кліщів.

На пікніку або в поході табір краще розбивати на косі з великої гальки або піску, в крайньому випадку – на лисому глинистому пагорбі. Розводити багаття краще між наметом і лісом, а рюкзаки скласти недалеко від багаття з боку лісу. Цілком ймовірно, що на ранок ви побачите безліч кліщів на рюкзаках. Намети краще оглянути до темряви. Спальник, звичайно, дає захист, але не абсолютний.

Після виїзду на природу, і навіть після короткої прогулянки в листяному парку радять прийняти душ і оглянути своє тіло. Весь одяг витрусити на вулиці, а ще краще – виперіть.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: