Обережно, починається небезпечна пора – кліщі

Пікніки на природі і походи в ліс можуть закінчитися укусами кліщів. Ці маленькі комахи небезпечні тим, що є переносниками інфекційних хвороб, одна з найбільш небезпечних, характерних для кліщів, що мешкають в нашій місцевості – це кліщовий бореліоз або хвороба Лайма. Кліщ може атакувати вас не тільки за в лісі, але і в звичайному міському парку чи сквері. Також ви можете принести кліщів в будинок разом з букетом польових квітів.

Небезпека кліщів

Існує багато видів кліщів, але далеко не всі вони здатні завдати шкоди людині. Кліщі-паразити, впиваються в шкіру людини. Наслідки їх укусу не завжди небезпечні. але деякі види кліщів здатні заразити людину захворюваннями. Наприклад, енцефалітом. Кліщ викликає роздратування, проникаючи в товщину шкіри, місце укусу свербить і може з’явитися гнійник. Енцефаліт – це серйозна хвороба, яка навіть може привести до паралічу. Носіями вірусу служать іксодові кліщі. Вони заражаються від тварин і передають вірус людині.

Якщо укус був глибоким і вірус все ж проник в кров, то через пару тижнів може з’явитися нездужання, лихоманка, нудота. Після цього дві третини хворих зазвичай видужують, а їхній стан поліпшується. У тих, чий організм не впорався з вірусом, розвиваються важкі симптоми і ускладнення.

Друга небезпека, яку несуть кліщі – роздратування шкірних покривів, точніше нарив в місці укусу, через який в організм може потрапити інфекція. Тому так важливо після прогулянки оглянути своє тіло, особливо в області шкірних складок, і, при виявленні кліща, видалити його.

Видалення кліща зі шкіри

Медики попереджають, що в разі укусу кліща, не можна мазати комаху маслом і видаляти її з тіла голими руками. Кліщі виділяють віруси, якими можна заразитися, якщо є відкрита рана або садно.

Видаляти комаху потрібно будь-якими підручними засобами – пінцетом, рукавичками або поліетиленовим пакетом.

Кліщ впивається в шкіру за годинниковою стрілкою, тому видаляти його потрібно в зворотному напрямку – легкими рухами видаляти перпендикулярно по напряму вгору, радять медики.

Думка про те, що кліща потрібно змастити маслом, залити спиртом або ще якоюсь «пахучою» речовиною, і він задихнеться і сам відпаде – помилкова, адже як тільки ви це зробите він стає агресивним і вихлюпує всі шкідливі речовини, які є в його травній системі. Це вірус кліщового енцефаліту, анаплазм, Боррель і інші, – заявляють медики.

Після того як кліщ вилучений, місце укусу слід промити перекисом водню і обробити йодом і при першій же можливості звернутися до лікаря.

При успішному видаленні кліща живим: його помістіть в невеликий скляний флакон з щільною кришкою і покладіть вологу марлеву серветку. Закрийте флакон кришкою і зберігайте його в холодильнику. Для мікроскопічної діагностики кліща його потрібно доставити в лабораторію живим протягом 2-х діб з моменту видалення.

Прості правила як уникнути укусу кліщів

Перше і саме елементарне – захищати тіло в місцях можливих укусів. Кліщ не «причепиться» на відкритій ділянці шкіри – на долоні або коліні. Він вибирає складки шкіри, виділяючи спеціальні речовини, які володіють анестезуючими властивостями, щоб укус не відчувати. Друге – оглядати себе після повернення з лісу, парку або саду і обов’язково витрушувати одяг.

Скористайтеся засобом від комах. Засоби від комах бувають різні. Більшість призначена для їх відлякування. Залежно від обраного засобу, його наносять на одяг або шкіру і зазвичай цього цілком достатньо для захисту від кліщів.

На пікніку або в поході табір краще розбивати на косі з великої гальки або піску, в крайньому випадку – на лисому глинистому пагорбі. Розводити багаття краще між наметом і лісом, а рюкзаки скласти недалеко від багаття з боку лісу. Цілком ймовірно, що на ранок ви побачите безліч кліщів на рюкзаках. Намети краще оглянути до темряви. Спальник, звичайно, дає захист, але не абсолютний.

Після виїзду на природу, і навіть після короткої прогулянки в листяному парку радять прийняти душ і оглянути своє тіло. Весь одяг витрусити на вулиці, а ще краще – виперіть.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: