Останні новини ДСНС

Пожежі

 • о 17 год. 24 хв. 15 червня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі у с. Лозова внаслідок необережного поводження з вогнем невстановленої особи.
 • о 22 год. 00 хв. 15 червня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі у смт Сосниця внаслідок короткого замикання електромережі. Внаслідок пожежі знищено покрівлю, перекриття та майно.
 • о 16 год. 48 хв. 16 червня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Козляничі внаслідок необережного поводження з вогнем господаря під час куріння.
 • о 15 год. 05 хв. 18 червня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про пожежу сухої трави біля смт Сосниця внаслідок необережного поводження з вогнем невстановленої особи.

Шановні громадяни! Служба порятунку попереджає: сумлінне дотримання правил пожежної безпеки та власна обачність допоможуть зменшити кількість пожеж, надзвичайних подій і трагічних випадків та зберегти ваше життя. Загрозу краще попередити, ніж мати справу з її руйнівними наслідками.

Як завжди, особливу увагу фахівці ДСНС звернули на помешкання, в яких проживають одинокі пристарілі люди та багатодітні родини. Статистика свідчить, що саме дані категорії громадян найчастіше стають як винуватцями, так і жертвами пожеж.

Фахівцями ДСНС та працівниками національної поліції здійснюються рейдові відпрацювання житлового сектора з нагадуванням мешканцям про дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення, побутових електроприладів, газових приладів, а також про необхідність стежити за їх справністю. Працівники ДСНС суворо нагадали громадянам про заборону спалювання сухої трави та сміття на території своїх домоволодінь. Крім того, рятувальники проінструктували мешканців як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів та під час пожежі, вручили тематичні листівки.

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі  у природних екосистемах

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Особливо гострою є проблема виникнення загорянь на сміттєзвалищах, адже саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення. Зокрема, випадки загоряння сміття цього року зареєстровані на території області. Небезпека, яка виникає під час подібних пожеж полягає у тому, що через виділення шкідливих продуктів горіння значно погіршується екологічний стан навколишнього середовища.

Крім того, у літні місяці гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Випадок торф’яної пожежі в минулому році зафіксований на території Козляницької сільської ради. В умовах підвищення рівня пожежної небезпеки, випадки загоряння сухої трави та сміття на відкритій території будуть стрімко зростати. Протягом поточного року зареєстровано 20 пожеж в природних екосистемах, що виникли на території району. Здебільшого причиною численних пожеж ставало необережне поводження з вогнем громадян.

Водночас, не слід забувати і про те, що на території країни скоро розпочалась зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період підходить до своєї активної фази                    і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, Сосницький районний сектор У ДСНС України у Чернігівській області звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
 • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
 • заїзджати автомобілем до лісу;
 • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
 • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
 • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
 • створювати смітники та спалювати відходи;
 • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Про безпечне поводження на воді

З початку року на території Сосницького району втонула 1 людина, загалом в області 19 осіб. Основною причиною трагічних випадків є нехтування громадянами під час відпочинку елементарних заходів безпеки.

З метою профілактики загибелі людей на водних об’єктах, 04 липня рятувальниками Сосницького районного сектора Управління ДСНС України                у Чернігівській області проведено рейдову перевірку й відповідну роз’яснювальну роботу з громадянами в місцях масового відпочинку людей біля води, розташованих на річці Десна. Рятувальники провели з відпочиваючими профілактичні бесіди, вручили пам’ятки та листівки попереджувального характеру. Крім того, під час спілкування фахівці ДСНС нагадали дорослим громадянам  про необхідність постійного нагляду за дітьми та їхніми розвагами.

У свою чергу, більшість з відпочиваючих запевнили рятувальників, що вони знають та намагаються завжди дотримуватися правил безпеки під час перебування біля водойм.

Про вибухонебезпечні предмети

01 липня о 14:51 до 10 ДПРП смт Сосниця надійшло повідомлення про те, що на вулиці в с. Соснівка громадянин виявив підозрілий металевий предмет, схожий за ознаками на вибухонебезпечний. Про знахідку чоловік одразу сповістив працівників поліції та рятувальників.

Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області, які прибули за викликом, ідентифікували металевий предмет, як німецьку протипіхотну міну                                            «SCHUTZENDOSENMINE». Під час обстеження прилеглої території піротехніки більш не виявили підозрілих предметів. Боєприпас вивезений спецавтомобілем                    у безпечне місце та о 14:40  02 липня знищений у встановленому порядку.

20 червня о 15:00 до 10 ДПРП смт Сосниця надійшло повідомлення про те, що в лісовому масиві виявлено підозрілий металевий предмет, схожий за ознаками на вибухонебезпечний. Про знахідку чоловік одразу сповістив рятувальників та працівників поліції.

Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області, які прибули за викликом, ідентифікували металевий предмет, як артилерійський снаряд калібром 152 мм. Під час обстеження прилеглої території піротехніки більш не виявили підозрілих предметів. Боєприпас вивезений спецавтомобілем у безпечне місце та о 12:00 21 червня знищений у встановленому порядку.

У зв’язку з цим, рятувальники звертають увагу населення на необхідності дотримання заходів безпеки. Якщо виявлено боєприпаси, або схожі на них предмети, ні в якому разі не можна їх чіпати. Про подію слід негайно повідомити рятувальників за номером “101” або правоохоронців за номером “102”.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: