Освітяни ОТГ переймали досвід управління освітою в Польщі

Реформа освіти, яка відбулась у Польщі ще у 1999 році, сьогодні сформувала дієву систему в країні, яка відповідає потребам ринку праці. Аби перейняти досвід реформування та побудови нової архітектури управління закладами освіти Solidarity Fund PL у співпраці з шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» SKL International.org.ua та Асоціацією об’єднаних територіальних громад організували тижневий навчальний візит до Польщі.

Своїми враженнями про поїздку  до сусідньої країни поділився начальник управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Сосницької селищної ради Ігорь Кустенко.

Навчальний візит групи начальників відділів освіти ОТГ Чернігівської області до Польщі, а саме до північної частини Мазовецького воєводства тематикою якої стало «Управління освітою на місцевому рівні» проходив з 24 листопада по 1 грудня.

Кожен день був дуже насиченим, сповненим неймовірних вражень та захоплень. Начальники відділів освіти відвідали та поспілкувались з представниками Плоцького відділення Кураторіуму освіти (щось по типу департаменту), Мазовецький самоурядовий центр підвищення кваліфікації вчителів, Центр спільних послуг гміни Слупно, початкову школу ім. Архієпископа Антоні Юліяна Нововейського в Слупно, початкову школу ім. Малого повстанця в м. Свенценец, міську публічну бібліотеку ім. Зофії Налковської в м. Серпц, музей Мазовецького села в м. Сепрц, Центр культури та мистецтв в м. Серпц, добровольчу пожежну службу в м. Завідз Костьольний, повітовий психолого-педагогічний консультаційний центр в м. Плоцьк, початкову школу з інклюзивними класами ім. Януша Корчака в м. Плоцьк, Плоцьке освітнє товариство, НВК ім. Марії Монтессорі.

За сім днів у Польщі кожен встиг ознайомитися із основними пріоритетами нової освітянської реформи. Співставити українську та польську децентралізацію, автономію, оптимізацію, джерела фінансування. Виокремити досягнення, які можна втілити в нашій країні.

«Часом не вкладалось в голові побачене, здавалось неймовірним почуте, і з кожним днем ставало все більше зрозумілим, що реформи які відбуваються в нашій країні хоч і повільно, але все ж таки наближають нас до європейського рівня мислення та життя. Хочеться в це вірити», – написав на своїй сторінці Facebook Ігорь Кустенко.

Сосницька селищна рада