Перший муніципальний форум з питань поводження з побутовими відходами

Вчора, 30 вересня, у м. Київ проходив перший муніципальний форум з питань поводження з побутовими відходами «Kyiv Waste Forum 2019». Участь в заході взяли представники з Сосниці, Олександр Клименко – начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури, та Олександр Сорока – керівник КП «Сосницьке КЖУ».

На форумі зібрались представники муніципалітетів, громадських організацій, бізнес-організацій для професійних дискусій та обговорення національної стратегії поводження з відходами та створення регіональних стратегій, законодавчих ініціатив з урахуванням ефективних світових практик поводження з відходами та успішних прикладів застосування технологій.

В рамках панельної дискусії «Сучасні підходи до перероблення відходів» підприємство – лідер галузі переробки та сортування сміття ПП «Обухівміськвторресурси» представило свої здобутки у сфері поводження з відходами.

Під час дискусії лунали думки щодо недосконалості законодавства у сфері поводження з відходами та відсутності дієвих методів покарання за забруднення навколишнього середовища. Одним із таких дієвих методів могла б стати кримінальна відповідальність, в тому числі за відсутність заключеного договору на утилізацію сміття. Адже ситуація із забрудненням навколишнього середовища і поводження з відходами – катастрофічна. Таким шляхом пішли декілька розвинутих країн світу, а саме Фінляндія та Японія.

Цей захід був організований Київською міською державною адміністрацією вперше, і зібрав представників з різних країн світу, які поділилися досвідом і здобутками у сфері поводження зі сміттям. Також на захід завітали представники Кабінету мінінстрів України, депутати Верховної ради.

Маємо сподівання, що вже найближчим часом, завдяки діалогу суспільства, влади та бізнесу більшість проблем які були озвучені на заході вдасться вирішити, адже від цього залежить наше майбутнє.

За посиланням є можливість подивитися повний онлайн запис заходу