Підоблікові Сосницького районного сектору пройшли обстеження на ВІЛ-інфекцію

08 січня 2020 року працівники Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області спільно з медпрацівниками КНП «Сосницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги ім. Б.Л. Смирнова» організували для засуджених  проходження обстеження на ВІЛ. За допомогою одноразового швидкого тесту обстеження проведено за короткий проміжок часу абсолютно безболісно.

Під час обстеження засудженим було наголошено, що тестування на ВІЛ має проходити кожна людина, котра піклується про власне здоров’я та в житті якої є статеві відносини. Адже понад 66% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина. Люди, які не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, ризикують своїм здоров’ям та життям, а також передають вірус своїм партнерам та близьким.

За даними Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч – досі не знають про свою хворобу. Але, якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна оперативно розпочати антиретровірусну терапію  і надати необхідне лікування пацієнту, а відтак гарантувати людині якісне та повноцінне життя.

Начальник Сосницького РС філії Центру
пробації в Чернігівській області Ольга Циганок