Пільгове перевезення пасажирів – на контролі у селищної ради

17 січня в приміщенні Сосницької селищної ради відбулося засідання комісії у складі:

• голови комісії Карети Ю. І. – депутата Сосницької селищної ради;
  • секретаря комісії Рублевського Ю. А. – головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури селищної ради;
  • Клименка О. А. – начальника відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури селищної ради;
  • Саприкіної Л. В. – депутата Сосницької селищної ради;
  • Бутенка Р. В. – голови Сосницької громадської організації «Спілки ветеранів та учасників АТО»;
  • Амірової О. М. – голови підрозділу від «Єдиної родини Чернігівщини», Коцуренка А.В. – 1-го заступника голови Сосницької громадської організації «Спілки ветеранів та учасників АТО»;
  • Штигайла І. А. – члена спілки ветеранів та учасників АТО;
  • Кочубей Л. І. – головного бухгалтера Сосницької селищної ради;
  • Кравченка В. С. – директора ПрАТ «Сосницьке АТП № 17452».

В порядку денному стояло лише одне питання –компенсація перевізнику витрат, пов’язаних з перевезенням пільгових категорій населення громади.

Станом на 01.01.2019 року на території Сосницької селищної ради проживають 675 осіб 10 категорій, що мають право на пільговий проїзд згідно чинного законодавства України.

Діюче законодавство передбачає можливість запровадження як монетизації пільгового проїзду, так і відшкодування перевізнику витрат, пов’язаних з  перевезенням пільгових категорій населення.

У теперішніх умовах значна частина автоперевізників запровадили відеофіксацію при перевезенні пільговиків, шляхом використання відео реєстратора.

На території громади приміські автобусні маршрути загального користування обслуговує ПрАТ «Сосницьке АТП № 17452».

У бюджеті громади на 2019 рік передбачено виділення коштів, для компенсації вартості перевезення пільгових категорій населення в сумі 50 тисяч гривень.

З метою запровадження компенсації автоперевізнику вартості перевезення пільгових категорій населення громади і встановлення фактичної потреби у виділенні коштів, комісія вирішила:

1. Рекомендувати дирекції ПрАТ «Сосницьке АТП № 17452»:
    • улаштувати в автобусах, що здійснюють перевезення пільгових категорій населення прилади відео фіксації.
    • забезпечувати перевезення пільгових категорій населення згідно діючого законодавства.
    • укласти договір з селищною радою на відшкодування перевезення пільговиків.
  2. Юридичному відділу селищної ради надати допомогу ПрАТ «Сосницьке АТП № 17452» в розробці договору, з компенсації вартості перевезення пільгових категорій населення громади.
  3. Відділу бухгалтерського обліку та звітності селищної ради здійснювати компенсацію автоперевізнику – ПрАТ ««Сосницьке АТП № 17452» вартості перевезення пільгових категорій населення громади за наявності підтверджуючих матеріалів відеофіксації, та укладеного договору.

Сосницька селищна рада