Показники проєкту селищного бюджету на 2020 рік

Підготовлений для розгляду депутатами селищної ради проєкт бюджету селища на 2020 рік був узгоджений виконавчим комітетом селищної ради 4 грудня 2019 року.

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Доходи селищного бюджету передбачаються в сумі 69 792,1 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету – 68 178,5 тис. грн та доходи спеціального фонду селищного бюджету – 1 613,6 тис. грн.

У дохідній частині враховані міжбюджетні трансферти у сумі 24 558,1 тис грн., з них освітня субвенція – 17082,8 тис.грн,  дотація на здійснення видатків з утримання закладів освіти – 1238,4 тис.грн ,базова дотація – 4087,6 тис.грн, субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 130,5 тис.грн, медична субвенція – 2018,8 тис.грн. Причому медична субвенція, яка передається районному бюджету, селищу доведена тільки на І квартал, тому що очікується, що з 1 квітня 2020 року вторинна ланка медичних закладів (НКЗ «Сосницька центральна районна лікарня») вже буде фінансуватися безпосередньо з міністерства охорони здоров’я (гроші мають піти за пацієнтом).

По власних доходах селищного бюджету (43620,4 тис.грн), як і раніше, понад 60% очікуються надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Наступного року бюджет селища матиме менші можливості, навіть при деякому нібито зростанні доходів в абсолютних цифрах. Оскільки, як і кожного року, ще більше зростуть видатки на «захищені статті» (заробітна плата, енергоносії, придбання продуктів харчування). Але при цьому у межах можливостей бюджету передбачені кошти на виконання місцевих програм (бюджет участі, розвитку ЖКГ, підтримки та розвитку спорту, пільгового харчування дітей навчальних закладів, оздоровлення дітей в пришкільних таборах, заходи з поліпшення питної води, соціального захисту населення, на запобігання та ліквідацію стихійного лиха та надзвичайних ситуацій, видалення аварійних дерев, гуманного поводження з тваринами та інші).

Видаткова частина загального бюджету планується в обсязі 65 527,9 тис. грн. Зокрема, в загальному обсязі видатків найбільшу частину займає галузь освіти – 57,2%. На утримання загальноосвітніх шкіл громади (крім заробітної плати вчителів) передбачено видатки в сумі 5229,3 тис.грн, з них кошти селищного бюджету – 3990,9 тис.грн (76,3%) і кошти дотації з обласного бюджету – 1238,4 тис.грн (23,7%).

Від  загального обсягу видатків на видатки  по виплаті заробітної плати та оплаті спожитих енергоносіїв планується спрямувати 84,1 %.