Полторацький Марко Федорович

Ім’я:  Sex-Male-icon Полторацький Марко Федорович

Дата народження: 28 квітня 1729 р

Дата смерті: 24 квітня 1795 р

Місце народження: Сосниця

Освіта: Києво-Могилянська академія

Діяльність: співак

Біографія

Народився 28 квітня 1729 р. в с. Сосниця (нині смт Чер­нігівської області). Початкову освіту здобув у латин­ській школі в Чернігові та духовній школі у Києві. Співав у церковних хорах. Як один із кращих був рекомендований гра­фом О. Розумовським у Петербурзький придворний хор (1745).

1750 р. його було зараховано до італійської оперної трупи. Брав участь у виставах, зокрема виконав партію Атаманта в опері «Беллерофонт» Ф. Арайя. Був першим представником українсько-російської вокальної школи, який співав на оперній сцені разом зі славетними італійськими оперними артистами, не поступаючись їм у вокальній майстерності.

1753 р. — диригент придворного хору, відповідав за якісну підготовку, контролював навчання новоприбулих з нотної гра­моти, хорового співу. З 1763 р. — директор придворної співаць­кої капели, якою керував до кінця життя. Значну увагу при­діляв музичній педагогіці, займешся навчанням дітей. Серед його учнів — М. Березов-ський, Д. Бортнянський, К. Давидов. Водно­час (1750—1770) був солістом італійської опери.

Удосконалював вокальну майстерність під час стажування в Італії у кращих педагогів, співпрацював з італійськими компо­зиторами Дж. Сарті, Б. Галуппі. Є відомості про його власні му­зичні твори.

Помер 24 квітня 1795 р. в Петербурзі, похований на Лазаревському кладовищі.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: