Повідомлення про намір зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення

ПОВІДОМЛЕННЯ
про намір  КП «Сосницьке КЖУ» здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Відповідно до ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» , керуючись Наказом Міністерства регіонального розвитку ,будівництва та  житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 р. № 390 « Про затвердження порядку  доведення до споживачів інформації про перелік  житлово-комунальних послуг,структуру цін/тарифів,зміну  цін/тарифів  з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» ,  КП «Сосницьке КЖУ»    доводить до відома  споживачів інформацію про намір    змінити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів.

На сьогоднішній час КП «Сосницьке КЖУ» користується тарифами затвердженими в 2016 році , які не відшкодовують витрат, що несе   комунальне підприємство. Рівень відшкодування доходами фактичної собівартості послуг з водопостачання на 01.01.2018 року становив 82.5%, з водовідведення – 81.3%.

Зросла собівартість  послуг через підвищення цін на електроенергію, покупні комплектуючі матеріали, паливно-мастильні матеріали, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, вартість договірних послуг.

Так фактична ціна на електроенергію  з 01.01.2018р. складає 2,612 грн./кВт.год. (з ПДВ). У діючих тарифах вартість електроенергії становить 2,164 грн./ кВт.год. (з ПДВ). (ріст на 21%) Зросли ставки податків, вартість матеріалів на 30%, паливо мастильних матеріалів на 31%.

В проекті розрахунку тарифів плановий фонд оплати праці розрахований, виходячи із середньозваженого розміру прожиткового мінімуму на 2018 рік, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»,  який складає 1808,00 грн., та з врахуванням відповідних діючих галузевих коефіцієнтів. У діючих тарифах фонд оплати праці розрахований на основі законодавчо встановленого середньозваженого розміру мінімальної заробітної плати, що діяв на дату встановлення тарифу та складав 1434,00 грн. та з врахуванням відповідних галузевих коефіцієнтів.

(ріст на 26%)

Діючі тарифи на послуги  не можуть виконувати свого економічного призначення, щодо забезпечення стабільної, безперебійної роботи централізованого водопостачання і водовідведення, в зв’язку з цим, та враховуючи Постанову Кабінету Міністрів  від 01.065.2011року №869 «Про забезпечення  єдиного підходу  до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» виникає необхідність  розроблення та затвердження  економічно обґрунтованих тарифів на водопостачання та водовідведення.

Згідно з поданими розрахунками   розмір  тарифу  становитиме:

• централізоване водопостачання
  • населення – 14.25  грн/1 м3 (з ПДВ);
  • бюджетні установи – 14.25  грн/1 м3 (з ПДВ);
  • інших  споживачів – 14.25  грн/1 м3 (з ПДВ).
  • централізоване водовідведення
  • населення – 16,75 грн/1 м3 (з ПДВ);
  • бюджетні установи – 16,75 грн/1 м3 (з ПДВ);
  • інших  споживачів – 16,75  грн/1 м3 (з ПДВ).

Табл.1

Структура планових витрат на послуги водопостачання і водовідведення

З повним комплектом документів по розрахунку тарифів можна ознайомитись в КП «Сосницьке КЖУ» та Сосницькій селищній раді.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом  7 календарних днів з дня повідомлення на офіційному сайті органу місцевого самоврядування

за адресою : 16100, смт Сосниця, вул. Б.Хмельницького 6  або на електронну адресу: sosnytsya-kp@ukr.net

Адміністрація КП «Сосницьке КЖУ”