Працюємо над впровадженням інклюзивної освіти

28 березня в облдержадміністрації голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч і керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у Бобровицькому, Ічнянському, Ніжинському, Ріпкинському, Чернігівському районах, Варвинській, Городнянській, Корюківській, Сосницькій, Талалаївській ОТГ та у м. Прилуки підписали Меморандум, який передбачає створення для забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами одинадцяти інклюзивно-ресурсних центрів.

Від імені Сосницької громади відповідний Меморандум підписав селищний голова Андрій Портний.

«Сьогодні спільно з Чернігівською ОДА та колегами дали старт запровадженню механізмів та модливостей інклюзивної освіти у нашій громаді. Інклюзія, нове поняття для наших освітніх закладів, але я впевнений, дуже необхідне нашим особливим діткам, їх батькам та нашому суспільству. Це шанс на нормальний розвиток та соціальну адаптацію у дорослому житті.
Старт даний. Попереду колосальна робота по залученню спеціалістів, пристосуванню приміщень, транспорту, інфраструктури до безперешкодного навчального простору. Разом з тим, це і великі фінансові виклики…
Підписуючи меморандум з Чернігівською ОДА ми беремо спільні зобов’язання, здобуваємо надійного партнера на цьому шляху.
В добру путь…
», – написав селищний голова в соц.мережі Facebook.

Як нагадав начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький, формування обласної мережі таких центрів розпочалося у липні минулого року. На сьогодні в області їх функціонує п’ять: у Чернігові, Бахмачі, Борзні, Мені та Ніжині.

А ще раніше, у квітні 2017 року, було підписано Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного освітнього середовища між Благодійним фондом Порошенка і Чернігівською облдержадміністрацією, що стало поштовхом для створення 8 шкільних медіатек.

«Пілотний проект створення медіатек, реалізований завдяки дружині Президента України, довів нам на практиці, що створення сучасного освітнього простору допомагає дітям з особливими потребами не лише здобути освіту належного рівня, а й інтегруватися в суспільство, знайти гідне місце у житті», — зазначив Валерій Куліч.

У ході підписання документа було обговорено також і практичні аспекти створення інклюзивно-ресурсних центрів: фінансування, організаційного і кадрового забезпечення. При цьому голова облдержадміністрації наголосив, що держава фінансує потреби інклюзивної освіти додатково до загальних. Він підкреслив, що формування належного освітнього інклюзивного середовища — справа не одного місяця, а кропітка робота на довгострокову перспективу.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: