Про дотримання правил пожежної безпеки у побуті

Шановні мешканці селища! У зв’язку з значним пониженням температури повітря зростає кількість випадків виникнення пожеж в побуті. В такі періоди виникає більше половини всіх пожеж від загальної річної кількості, а загибель людей становить понад 70 % від їх загального числа.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей – ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Основними причинами пожеж у житлових будинках являються:

 1. Необережне поводження з вогнем;
 2. Використання факелів та паяльних ламп для відігрівання замерзлих труб центрального опалення, водопостачання чи каналізації;
 3. Несправності та неправильна експлуатація приладів газопостачання та опалення;
 4. Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації побутових споживачів електроенергії.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та нагадайте собі основні правила пожежної безпеки в житлових будинках:

 1. Вчасно проводьте ревізію електропроводки, утримуйте в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади.
 2. Виконуйте заходи безпеки при користуванні пічними, газовими приладами, предметами побутової хімії та проведення ремонту в квартирах із застосуванням лаків, фарб.
 3. Дотримуйтесь в багатоповерхових будівлях установленого протипожежного режиму (не забивайте евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримуйте в справному стані обладнання, яке входить у систему протидимового захисту будинку).
 4. Не захаращуйте сходові клітини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння.
 5. Не перевищуйте норму зберігання горючих рідин (вдома не більше 10 л легкозаймистих та горючих речовин, в індивідуальних гаражах не більше 40 л запасу палива і 10 кг мастила).
 6. Категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів.
 7. Йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.
 8. Категорично забороняється користуватися вогнем для виявлення витоку газу із балонів і газових приладів, для цього можна застосовувати тільки мильний розчин.
 9. Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно перед початком, а також протягом усього опалювального сезону очищати димоходи та печі від сажі, біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: