Про необхідність отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Сосницька селищна рада нагадує відповідно ст..10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» – підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, що знаходяться на території Сосницької селищної ради та здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов’язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан про необхідність отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних джерел та своєчасно сплачувати екологічний податок.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам – підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Згідно із Законом України «Про охорону атмосферного повітря» – викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря можуть здійснюватися після отримання дозволу.

Для отримання дозволу необхідно виконати наступні дії:

1. 1. Проведення інвентаризації стаціонарних джерел викидів, видів та обсягів викидівзабруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисногообладнання
  2. Оформлення та реєстрація звіту по проведенню інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

(При інвентаризації викидів забруднюючих речовин використовуються матеріали:

• прямих методів вимірів, які основуються на проведенні безпосередніх інструментальних вимірів;
  • розрахункових методів;
  • матеріали технологічного регламенту та проектних показників)
  1. Підготовка документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин;

(Розроблення Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, здійснюють установи, організації та заклади, яким надано право на розробку таких документів та які занесені до відповідного переліку Мінприроди України).

(Склад Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, залежить від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря)

1. Публікація інформації для ознайомлення громадськості щодо намірів суб’єкта господарювання отримати дозвіл.
  2. Подання пакету документів для погодження з державними органам.
  3. Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Також ст.. 78 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачає, що у випадку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом, інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами під час експлуатації технологічного устаткування, споруд і об’єктів – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб та нарахування  збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.