Проводяться заходи з протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми – одна з актуальних проблем сучасного світу. Постраждати від неї може будь-хто, не залежно від віку та статі. Через відсутність добре оплачуваної роботи за місцем проживання, люди змушені шукати заробіток за кордоном та у віддалених регіонах України. Важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, не знання своїх прав.

На основі програми Чернігівського обласного комітету захисту прав людини «Попередження та протидія торгівлі людьми серед вразливих груп», працівниками Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області протягом листопада – грудня поточного року проводяться інформаційні заходи. Клієнтів пробації інформують про проблему торгівлі людьми, демонструють їм документальні фільми, анімаційні ролики на дану тематику, роздають пам’ятки та надають можливість пройти квест.

Деякі клієнти пробації повідомили, що потрапляли у прикрі ситуації під час нелегального працевлаштування за кордоном, зокрема, у Польщі. За виконану роботу їм заплатили значно менше, ніж обіцяли на початку. Розповідали також про випадок, коли у м. Києві при нелегальному працевлаштуванні на будівництві роботодавці забрали паспорти і не хотіли повертати.

Таким чином, є гостра необхідність у постійному інформуванні населення щодо правил безпечного працевлаштування, проведенні роз’яснювальних заходів з протидії торгівлі людьми.

Начальник Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області  Ольга Циганок