Рятувальники застерігають! Обережно – вибухонебезпечні предмети!

Останнім часом на Чернігівщині почастішали випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, які громадяни знаходять на полях, у лісосмугах, приватних земельних ділянках та будівельних майданчиках. Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси і досі несуть загрозу людям, адже з часом не втрачають своєї смертельної сили і стають ще більш небезпечними під впливом атмосферних явищ. Чіпати небезпечні предмети ні в якому разі не слід. Їх знешкодженням мають займатися фахівці групи піротехнічних робіт Держслужби з надзвичайних ситуацій, адже безпечних вибухонебезпечних предметів не буває.

Рятувальники застерігають! У разі виявлення вибухонебезпечних, або схожих за ознаками  на них предметів необхідно негайно повідомити оперативно-рятувальну службу “101”, або співробітників Національної поліції.  Крім того, слід припинити будь-які роботи, встановити попереджувальні знаки або огородження. Категорично забороняється витягувати їх самостійно з землі, брати небезпечні знахідки в руки, переносити або перекочувати, завдавати по них ударів та не піддавати впливу вогню.

Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів обов’язково поясніть  дітям, щоб дитяча допитливість не призвела до загрози їх життю.

Управління ДСНС у Чернігівській області

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: