Щеплення – єдиний спосіб захисту від інфекційних хвороб

Батьки, які вагаються щодо користі вакцин, схильні шукати інформацію в Інтернеті замість консультацій медиків чи фахівців з питань громадського здоров’я. Ознайомлення з аргументами щодо користі/якості/безпечності вакцин викликає враження відсутності наукового консенсусу щодо цього питання і серйозно підриває довіру громадян. Серед іншого до класичних меседжів додаються тези щодо релігії, національності, майнового стану та повідомлення-провокації з метою розвитку суперечки чи дискусії. Це потенційно сприяє появі спалахів та епідемій захворювань, яких можна запобігти за умов високого рівня вакцинації.

Так, ситуація із спалахом захворювання на кір – це яскраве свідчення створення такого штучного наративу, а смерті від кору українських громадян – це його прямий наслідок. За результатами аналізу спалаху маємо статистику про 20 смертей від кору у 2017-2018 роках. На щастя, на Сосниччині таких випадків не зареєстровано.

До слова, з 1991 року в Україні не підтверджено жодного летального випадку внаслідок вакцинації. Всі вакцини, які закуповуються через міжнародні організації є перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, а отже якісними, ефективними та безпечними. Тому тут немає підстав для дебатів.

Як повідомляє МОЗ України, наразі на складах структурних підрозділів охорони здоров’я ОДА та в закладах охорони здоров’я знаходиться достатня кількість медичних імунобіологічних препаратів щоб охопити профілактичними щепленнями всіх дітей, які підлягають щепленням у 2018 році, відповідно до календаря щеплень.

При цьому наявні залишки вакцин дозволять планувати та проводити вакцинацію дітей і у 2019 році, тобто до надходження наступних поставок медичних імунобіологічних препаратів.

Завдяки налагодженій ефективності державних закупівель Міністерства охорони здоров’я України через міжнародні організації у відсотковому відношенні забезпеченість вакцинами від потреби на початок жовтня 2018 року складає: 103% для профілактики гепатиту В, 133% для профілактики поліомієліту, 165% для профілактики кашлюку, 193% для профілактики гемофільної інфекції, 218% для профілактики дифтерії та правцю, 249% для профілактики туберкульозу, 492% для профілактики кору, краснухи та паротиту.

Тож об’єктивних підстав для низьких показників вакцинації населення немає.

Пам’ятайте, що щеплення – єдиний дієвий спосіб захистити вашу дитину від інфекційних хвороб. Особливо зараз, коли в Україні реєструється такі небезпечні хвороби, як кір, дифтерія, кашлюк чи правець.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: