Щодо роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємств, установ, організацій

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105 (зі змінами) одним із завдань Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) є здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності (далі – ЛН) застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру ЛН, та здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, які виплачуються на підставі ЛН.

Повноваження перевіряти правильність видачі та заповнення ЛН для прийняття рішення щодо призначення або відмови в призначенні матеріального забезпечення застрахованим особам відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 №13, покладено на комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємства, установи, організації.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства бере участь у перевірках організації медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом, що розташований на підприємстві, дотримання хворими призначеного режиму лікування. Веде облік осіб, які часто та довго хворіють, а також осіб, які отримали ЛН у зв’язку із невиробничими травмами, аналізує, інформує та вносить пропозиції з питань зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб.

Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць. Члени комісії беруть участь у її засіданнях особисто без права передання своїх повноважень іншим посадовим особам.

Просимо звернути увагу комісій із соціального страхування на недопущення порушень та дотримання вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності від 03.11.2004 № 532 (із змінами).

Найбільш типовими при їх заповненні є такі помилки: на лицьовому боці бланка листка непрацездатності вказується неповна назва як лікувального закладу, так і назва підприємства; зазначаються зайві слова у назві організації (посади, відділи) та місцезнаходження закладу охорони здоров’я чи місце роботи підприємства, установи, організації юридичної особи; у графах: «Число повних років», «Стать», «Режим» не завжди вказуються відповідні дані; у графі «Стати до роботи» часто не зазначається номер нового листка непрацездатності при закритті ЛН з відміткою «Продовжує хворіти» тощо.

Комісії повинні більш ретельніше перевіряти правильність видачі та заповнення лікарняних, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

В.о. начальника Менського відділення Г.В.Коваленко 

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: