Щодо задимленості в Сосниці

Як вже зазначалось, біля Загребелля 11 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 4 га, яка набула поширення і до Гапішківки. Пожежею було пройдену значну територію болотисто-трав’яної рослинності. Станом на 13 вересня 2019 року пожежа ліквідована.

Біля Конятину о 13 год. 40 хв. 11 вересня на відкритій території сталася пожежа торфу на площі 8 га. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи. За минулу добу ліквідовано осередки займання на площі 0,4 га, за позаминулу 0,3 га (залишилось 7,3 га). Гасіння триває.

Враховуючи дані факти у смт Сосниця протягом останніх днів щоранку спостерігається задимлення.

До уваги!  Пожежі на торфовищах зумовлюють забруднення атмосфери і ґрунтових вод. Окрім цього, пожежі на торфових ґрунтах негативно впливають на навколишнє середовище загалом. Вони часто супроводжуються задимленням населених пунктів та транспортних магістралей, погіршенням здоров’я людей.

Дії населення під час сильного задимлення:

  • зменшити своє перебування на вулиці, не виходити на відкрите повітря під час сильного задимлення;
  • під час виходу на вулицю використовувати спеціальні маски, краще всього підійде складена в п’ять слоїв марля, можна її зволожити;
  • автомобілістам варто бути особливо уважними! Під час задимлення зменшується видимість, сповільнюється реакція;
  • дома тримайте вікна щільно закритими;
  • вивішуйте на вікна мокре простирадло, пийте більше води, частіше робіть вологе прибирання, приймайте душ;
  • не палити та не диміти дома додатково;
  • не перевантажуйтесь фізично;
  • в часи максимального задимлення будьте уважні з кондиціонерами. Можна використовувати тільки такі, які обладнані спеціальними фільтрами;
  • додаткової уваги потребують люди похилого віку, а також люди, у яких є  проблеми з здоров’ям, дітям бажано перебувати постійно дома, краще вивезти їх в незадимлюємі місця. Дітям потрібно більше давати чистої негазованої води з лимонним соком та медом, несолодкі відвари, зелений чай.

Сосницька селищна рада звертається до всіх мешканців та гостей громади – будьте уважні і обережні у поводженні з вогнем, особливо біля торфовищ. Не залишайте непогашених вогнищ і недопалків. Пам’ятайте, вогонь і дим пожеж загрожують життю і здоров’ю людей та навколишньому середовищу.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: