Сосниці 785 років з дня першої писемної згадки про селище

14 вересня в календарі у нашої громади – особливе свято, адже тут святкували День селища. Цього дня виповнюється 785 років з часу першої писемної згадки про Сосницю.

Розпочались заходи з вшанування пам’яті мешканців громади які загинули під час подій Революції гідності, зоні АТО та в роки світової війни. Віддати шану полеглим прийшли родини загиблих воїнів в антитерористичній операції. Пам’ять про бійців присутні вшанували хвилиною мовчання та покладенням квітів.

В цей же час на штучному майданчику в Сосницькій гімназії ім. О. П. Довженка проходив турнір по міні-футболу серед школярів (6-9 класи), присвячений Дню Сосниці. Участь взяли п’ять команд: Волинка, Сосниця (гімназія), Сосниця (В’юнище), Киріївка та Чорнотичі.

На центральній площі святкування розпочалися із молитви за мир, добробут та процвітання нашого краю і України.

Після спільної молитви на сцену, аби розділити радість та привітати жителів сосницької громади, піднялися почесні гості. На батьківщину видатного кінорежисера та письменника Олександра Довженка завітали Народний депутат України минулих скликань, почесний громадянин Сосниці Олег Ляшко, Народний депутат України 9-го скликання Максим Зуєв, депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, почесний громадянин Сосниці Роман Солодаренко, Народний депутат України 8-го скликання Василь Амельченко, депутат Чернігівської обласної ради Олександр Карета, голова Височанської громади Любов Норикова, помічник Народного депутата України 8 скликання Валерія Давиденка Юрій Музика, Народний депутат України 4 скликання Олег Петров.

Під час святкового дійства  Подяками Сосницької селищної ради було нагороджено тих, хто робить вагомий внесок у розвиток громади:

• Приходько Євген Олегович за активну життєву позицію, патріотичне виховання молоді, внесений вклад у розвиток громади.
  • Ткач Андрій Леонідович за вклад у розвиток культурного життя селища, організацію молодіжного фестивалю мистецтва та кіно «Капелюш».
  • Супрун Віталій Володимирович за вклад у розвиток культурного життя селища, організацію молодіжного фестивалю мистецтва та кіно «Капелюш».
  • Пульгун Ліза учениця 10 класу Сосницької гімназії ім. О. П. Довженка за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток культурного життя селища.
  • Валькевич Софія учениця 5 класу музичної школи ім. М. Ф. Полторацького за вклад у розвиток культурного життя селища, зайняте ІІ місце у міжнародному конкурсі «ProFest».
  • Онищенко Віталій Іванович за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Кликова Людмила Миколаївна за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Нечипоренко Борис Миколайович за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток культурного життя громади.
  • Сердюк Марія Юріївна за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Давиденко Іван Іванович за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Пастушенко Роман Васильович учасник АТО, за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Колектив гімназії ім. О. П. Довженка за внесений вклад у виховання підростаючого покоління, зайняте ІІ місце у рейтингу шкіл по області за результатами ЗНО.
  • Колектив музичної школи ім. М. Ф. Полторацького за вклад у розвиток культурного життя селища та збереження, примноження мистецьких традицій.
  • Колектив Волинківської молочарської спілки за активну громадську позицію, внесений вклад у розвиток громади.
  • Колектив Молодіжної студії при народному аматорському театрі естради «Хлібодар» за внесений вклад у розвиток культурного життя селища, участь у І-му Всеукраїнському театральному фестивалі аматорських колективів «Лискавиця».
  • Колектив Сосницького літературно-меморіального музею О. П. Довженка за вклад у розвиток культурного життя селища та організацію молодіжного фестивалю мистецтва та кіно «Капелюш».
  • Колектив ТОВ «ІЛС Індастрі» за започаткування виробництва, створення нових робочих місць.
  • Творча група здобувачів освіти гуртка «Історичне краєзнавство» Сосницького Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник М. Гирич) за збереження та вивчення традицій і спадщини рідного краю, перемогу в обласному турі конкурсу краєзнавчо – дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Тим часом в рамках кулінарного фестивалю учасники розпочали готувати свої страви для конкурсу. В конкурсі з приготування страв на вогнищі брали участь 14 команд! 1 місце – Сосницька ЗОШ I-II ступ., 2 місце – Сосницький районний тер.центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 3 місце – Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Сосницька центральна районна лікарня».

Після обід відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку, присвяченого 125-річчю від дня народження О. П. Довженка.

Протягом всього дня на площі вирували веселощі: діти розважались на атракціонах, батутах, катались на машинках, відвідували фото-зони, майстер-класи для дітей, майстер-класи народних умільців та майстрів ремесел, виставки, ласували солодощі, бажаючі могли придбати вироби ручної роботи, речі з символікою селища.

Всіх присутніх розважали виступи художнього колективу ансамблю народної музики «Первоцвіт» та художнього колективу ансамблю сучасної хореографії «Фламінго» Київського ПДЮ, колективів будинків культури та аматорських колективів Сосницької ОТГ та Сосницького району, музичного гурту «Даггер», кавер-бенду «Совершенно Секретно», рок-гурту «Cardiomachine». Вечором відбулася дискотека в супроводі діджея.