Сосницю відвідала делегація з добровільної пожежної охорони

Учора з робочим візитом до Сосницької ОТГ завітали: Марек Ковальські, керівник добровільної пожежної охорони Західно-Поморського воєводства Республіки Польща, генерал, координатор проекту по створенню добровільних пожежників в Україні за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та заступник начальника Управління ДСНС України в Чернігівській області Олександр Нагуло.

Проект реалізується для поліпшення різних систем цивільного захисту в 30 громадах з 6 областей України. Зараз розпочався етап створення в громадах добровільних пожежних команд та підготовка добровольців.

Марек Ковальскі провів робочу зустріч із працівниками Сосницької громади (секретарем ради Світланою Пастушенко, начальником відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури Олександром Клименко, головним спеціалістом цього ж відділу Юрієм Рублевським),  в. о. начальника районного сектору ДСНС України в Чернігівській області Владиславом Коренець.

За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Державні підрозділи розміщені, в основному, в райцентрах і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 км. А це не 20 хвилин. Добровольці-вогнеборці – це пілотний проект в Україні. Якщо будуть гарні результати, то цей досвід можна буде поширювати в усіх громадах країни.

У Сосницькій ОТГ є 12 добровольців-вогнеборців в селах Волинківського, Чорнотицького і Пекарівського старостинських округів, 6 з них протягом чотирьох тижнів на базі навчального пункту АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області пройшли повний курс такого предмету як пожежна тактика, який регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. На заняттях з пожежної техніки та обладнання вони вчилися користуватися пожежною технікою та обладнанням, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газо-димо-захисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі, і після теоретичної та практичної підготовки склали залік. Ще 6 добровольців розпочали таку підготовку.

Селищна рада придбала для добровольців комплекти бойового одягу та спорядження.

Допомога при надзвичайних ситуаціях (пожежах) повинна надходити впродовж 20 хвилин, після того, як вона трапилась і ми маємо робити все від нас залежне для того, щоб наші жителі відчували себе захищеними від зовнішніх загроз.

Досягти цього можна в тому числі і розширюючи мережу добровільних пожежних команд.

Довідково: У сусідній Республіці Польща пожежні добровольці складають 70 % від усієї загальної кількості вогнеборців країни. Цей рух надзвичайно  розвинений та має своє 150-річне історичне підґрунтя. Тому польські колеги активно сприяють розвитку у Чернігівської області волонтерського добровільного пожежного руху.