Сосницький сектор У ДСНС України інформує

Будьте уважними та обережними у поводженні з вогнем

З настанням теплої та сухої погоди люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя та сміття, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки своє майно, але й власне життя.

Небезпека таких пожеж полягає в тому, що поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.

У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.

Крім того, звертаємося до керівників сільгосппідприємств та нагадуємо про заборону випалювання залишків сухої трави та стерні на полях. Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців – від 850-ти до 1190-та грн.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Поводження з вибухонебезпечними предметами

Застереження від рятувальників: у весняний період значно збільшується кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів

Протягом 2017 року на території Сосницького району зареєстровано 9 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів, загальна кількість вилучених та знищених боєприпасів складає 39 одиниць, в таких населених пунктах: смт Сосниця, с. Хлопяники, с. Соснівка, с. Шаболтасівка, с. Бондарівка, с. Конятин та с. Лави.

Під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Сосницькі рятувальники вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Після вашого повідомлення спеціалісти ДСНС вилучать та знешкодять небезпечну знахідку.

Сосницька селищна рада