Сосницький сектор У ДСНС України інформує

На пожежі в смт Сосниці загинула людина!

8 січня о 05:10 на пункт звʼязку 10 ДПРП надійшло повідомлення про пожежу  житлового будинку. За викликом до місця події прибуло два відділення 10-го Державного пожежно-рятувального посту.  На той час на даху відбувалося інтенсивне горіння. Пожежу о 05:30 було локалізовано та о 07:00 остаточно ліквідовано. В результаті пожежі вогнем знищено  покрівлю та перекриття по всій площі, пошкоджено домашні речі та майно. Під час гасіння, в одній з кімнат оселі на підлозі вогнеборці виявили тіло господаря без ознак життя. Завдяки своєчасним діям вогнеборців вдалося запобігти поширення вогню на сусідні будівлі.

Ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів.

Тому рятувальники проводять рейдові відпрацювання житлового сектору та звертаються до населення, щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки!

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Будьте обережні при використанні пічного опалення!

Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж та нещасних випадків внаслідок неправильної експлуатації систем та приладів опалення.

Так, наприклад, 8 січня о 05:10 трапилась пожежа  житлового будинку в смт Сосниця. В результаті пожежі вогнем знищено  покрівлю та перекриття по всій площі, пошкоджено домашні речі та майно. Під час гасіння, в одній з кімнат оселі на підлозі вогнеборці виявили тіло господаря без ознак життя. Причиною виникнення пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів.

09 січня о 16 год. 00 хв. трапилась пожежа житлового будинку в с. Авдіївка, Сосницького району. На гасіння пожежі залучались пожежні команди с. Авдіївка та с. Шаболтасівка. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого господаря. Причиною пожежі стало порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів (відсутність протипожежної розділки).

Для зменшення кількості пожеж Сосницькі рятувальники проводять рейдові перевірки житлового сектору.

Щоб попередити випадки виникнення пожеж у опалювальний сезон, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення та електроприладів:

• перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід – прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;
  • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  • протипожежна розділка печі, груби та димового каналу до горючих конструкції перекриття повинна бути не менше 510 мм
  • використовуючи електрообігрівачі, перевірте справність щитів, електропроводки, розеток та штепсельних вилок приладів, не допускайте використання у електролічильнику некаліброваних плавких вставок (жучків).
  • не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони

Нехай зима буде безпечною!

Зима – нелегка пора для рятувальників. І це не дивно. Адже щорічно з приходом зимового періоду значно збільшується кількість пожеж. З початку 2019 року на території Сосницького району трапилось дві пожежі, від яких загинуло на пожежі 2 особи.

Причинами пожеж були порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних приладів.

У зв’язку з цим 15 січня 2019 року рятувальниками Сосницького району було проведено відпрацювання житлового сектору в с. Конятин. Нагадали про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки. Перевірили стан опалювальних печей та димарів. Під час проведення роз’яснювальної роботи особлива увага приділялась багатодітним сім’ям та людям похилого віку.

Запам’ятайте! Слід постійно піклуватися про належний стан протипожежного захисту своїх помешкань та вміти кожному перегороджувати шлях розлюченому полум’ю.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Обережно на льоду

Щойно на водоймах України формується льодовий покрив, як замерзлі водойми масово атакують любителі зимової риболовлі. У гонитві за кожною рибиною вони дуже часто нехтують власною безпекою, тим самим провокуючи надзвичайну подію.

Зокрема, 21 січня Сосницькі рятувальники провели профілактичний рейд водними об’єктами смт Сосниця. Під час заходу рятувальники поспілкувались із рибалками, які запевняли, що добре знають правила безпеки та дії у разі виникнення надзвичайних подій на льоду. Попри таку впевненість, рятувальники нагадали чоловікам про заходи безпеки під час риболовлі.

Шановні громадяни!

З метою попередження нещасних випадків на замерзлих річках та озерах, Сосницький районний сектор Управління ДСНС України у Чернігівській області закликає громадян не виходити на тонку кригу, і застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду.

Пам’ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя!