Сосницький селищний голова відвідав «Школу з проектного менеджменту для представників місцевого самоврядування»

17-21 жовтня у Запоріжжі «Асоціація міст України» у рамках проекту ПУЛЬС провела «Школу з проектного менеджменту для представників органів місцевого самоврядування».

У навчанні у Запоріжжі взяли участь представники міст, селищ та об’єднаних територіальних громад з Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Черкаської і Чернігівської областей. Сосницю представляв селищний голова Андрій Портний.

Проводили заняття Школи експерти ГО «Волинський ресурсний центр».

Навчання розпочалося з розгляду типів проектів, джерел фінансування та особливостей роботи з донорами, вивчення особливостей роботи з ДФРР.

Тижнева програма Школи передбачила вивчення всього проектного циклу: формулювання проектної ідеї, її втілення в проектній пропозиції, планування бюджету, розгортання, впровадження проекту та звітування за його реалізацію, а також моніторинг результативності виконання. Учасники вивчали структуру проекту з подальшим детальним опрацюванням «проблеми», «мети і завдань проекту», «опису заходів», «очікуваних результатів та моніторингу», «бюджету проекту», «логіко-структурної матриці проекту». Усі лекції супроводжувалися практичними заняттями в малих і великих групах. Програмою тренінгу була передбачена можливість індивідуального консультування кожного учасника з тренером щодо підготовки концепції розвиткового проекту.

Для розширення кругозору, подолання стереотипів учасників і кращого розуміння учасниками можливого спектру ідей місцевого та регіонального розвитку проведено презентацію прикладів проектів різного спрямування, реалізованих в Україні та Польщі. Також приділено увагу практичним аспектам подання готових проектних заявок донору, особливостям впровадження проектів та звітування за проведені заходи.

У рамках практичних занять учасникам організовано навчальний візит у Веселівську ОТГ, де вони відвідали заклади соціально-культурної сфери, ознайомилися з досвідом управління житловим фондом (в ОТГ немає ЖЕКів, виключно ОСББ), досвідом реалізації проектів. Учасників особливо зацікавив проект «Солар Парк Веселе» щодо будівництва сонячної електростанції на території ОТГ.

Результатом навчання у Школі стала підготовка кожним учасником концепції проектної пропозиції з розвитку своєї громади. При цьому, учасникам Школи дається час удосконалити її по завершенню навчання, після чого команда тренерів проведе їх експертизу та підготує відповідні висновки.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<