Сосницький селищний голова відвідав «Школу з проектного менеджменту для представників місцевого самоврядування»

17-21 жовтня у Запоріжжі «Асоціація міст України» у рамках проекту ПУЛЬС провела «Школу з проектного менеджменту для представників органів місцевого самоврядування».

У навчанні у Запоріжжі взяли участь представники міст, селищ та об’єднаних територіальних громад з Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Черкаської і Чернігівської областей. Сосницю представляв селищний голова Андрій Портний.

Проводили заняття Школи експерти ГО «Волинський ресурсний центр».

Навчання розпочалося з розгляду типів проектів, джерел фінансування та особливостей роботи з донорами, вивчення особливостей роботи з ДФРР.

Тижнева програма Школи передбачила вивчення всього проектного циклу: формулювання проектної ідеї, її втілення в проектній пропозиції, планування бюджету, розгортання, впровадження проекту та звітування за його реалізацію, а також моніторинг результативності виконання. Учасники вивчали структуру проекту з подальшим детальним опрацюванням «проблеми», «мети і завдань проекту», «опису заходів», «очікуваних результатів та моніторингу», «бюджету проекту», «логіко-структурної матриці проекту». Усі лекції супроводжувалися практичними заняттями в малих і великих групах. Програмою тренінгу була передбачена можливість індивідуального консультування кожного учасника з тренером щодо підготовки концепції розвиткового проекту.

Для розширення кругозору, подолання стереотипів учасників і кращого розуміння учасниками можливого спектру ідей місцевого та регіонального розвитку проведено презентацію прикладів проектів різного спрямування, реалізованих в Україні та Польщі. Також приділено увагу практичним аспектам подання готових проектних заявок донору, особливостям впровадження проектів та звітування за проведені заходи.

У рамках практичних занять учасникам організовано навчальний візит у Веселівську ОТГ, де вони відвідали заклади соціально-культурної сфери, ознайомилися з досвідом управління житловим фондом (в ОТГ немає ЖЕКів, виключно ОСББ), досвідом реалізації проектів. Учасників особливо зацікавив проект «Солар Парк Веселе» щодо будівництва сонячної електростанції на території ОТГ.

Результатом навчання у Школі стала підготовка кожним учасником концепції проектної пропозиції з розвитку своєї громади. При цьому, учасникам Школи дається час удосконалити її по завершенню навчання, після чого команда тренерів проведе їх експертизу та підготує відповідні висновки.

 

Сосницька селищна рада

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: