Сосницьку ОТГ навчали ефективно та раціонально використовувати кошти

Минулого тижня у Сосницькій селищній раді відбувся семінар на тему «Безперервність бюджетного процесу: питання відповіді». Організатор навчання – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

На навчання зібралися економісти та фінансисти Сосницької, Семенівської, Корюківської, Менської, Коропської об’єднаних громад.

Із вступним словом до учасників семінару звернулася Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС.

«У фінансовій системі кожної громади її бюджет займає ключову позицію. Він впливає на всі сфери життя та діяльності, на кожного її мешканця. Бюджет ОТГ уособлює в собі перетин інтересів та протиріч, а за важливістю впливу він є одним із основних інструментів впливу на різні сторони соціально-економічного життя. А тому важливо навчитися грамотно його планувати, формувати та наповнювати», – сказала вона.

Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, прочитав лекцію про бюджетне законодавство України, особливу увагу він приділив нормативно-правовій базі. Також він розповів про етапи і таймінг бюджетного процесу, та пояснив якою може бути відповідальність за порушення законодавства.

«Учасникам  бюджетного процесу потрібно розуміти в чому різниця між тривалістю бюджетного  процесу та бюджетного періоду як під час підготовки різних інвестиційних проектів і програм, що потребують залучення бюджетних коштів, так і при розгляді пропозицій (договорів) по співробітництву громад, а також в ході планування будь-яких змін бюджетної інфраструктури у наступному календарному році», – зазначив експерт.

Також він порадив учасникам семінару бути обережними із прогнозними показниками. На його думку завищений прогноз може призвести до необхідності скорочувати видатки уже в середині року.

«А це не просто і політично шкідливо», – сказав Олександр Мельник.

Про джерела наповнення місцевих бюджетів та взаємодію органів ДФС і місцевого самоврядування при наповнення місцевих бюджетів розповіла Людмила Добридень перший заступник начальника Менської ОДПІ ГУ ДФС України в Чернігівській області.

Сосницька селищна рада