Сосниця відсвяткувала у дружньому колі черговий День селища

8 вересня Сосниця гучно і видовищно приймала гостей з нагоди 124-ї річниці від дня народження видатного кіномитця Олександра Петровича Довженка та Дня Сосниці.

Вже вкотре це свято об’єднало серця всіх, кому не байдуже сьогодення і майбутнє малої батьківщини, де народилися, навчались, працювали і звідки пішли широкою життєвою дорогою сотні сосничан будувати і зміцнювати фундамент нової незалежної України.

Серед тих, хто завітав на батьківщину видатного кінорежисера та письменника Олександра Довженка аби розділити радість із сосницькою громадою, народні депутати України Анатолій Євлахов та Василь Амельченко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутати обласної ради Дмитро Блауш та Володимир Селянський, керівник Сосницького відділення Чернігівського земляцтва в Києві Олексій Орехович, меценат Роман Солодаренко.

Також до нас на свято прибула делегація з Чернівецької області, а саме перший заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, в.о. голови Кицманської РДА, маленька батьківщина Івана Миколайчука, ідеолог, організатор мистецького фестивалю «На гостини до Івана» Юрій Косар, Брусницький сільський голова, села, де знаходиться музей Івана Миколайчука Іван Загарія, Шипинський сільський голова, краезнавець Василь Наявчук, підприємець, кінознавець Орест Богдан, директор комунального учбовометодичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, кінорежисер, лауреат державної премії імені Т.Шевченка Аркадій Мікульський, кінознавець, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії iмені О.П.Довженка Сергій Тримбач.

Святкові заходи розпочалися на садибі Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка, де була присутня делегація від Національної спілки кінематографістів України.

Офіційна частина святкування Дня Сосниці продовжилися у центрі селища, на площі.

Для сосничан та гостей Сосниччини цього дня була підготовлена досить різноманітна і яскрава програма свята, під час якого також було встановлено національний рекорд.

Уродженець Сосниці Євген Косяненко взимку виготовив найменший лозовий кошик, тому друзі порадили зробити найбільший, щоб встановити рекорд України. Так був сплетений величезний кошик із лози, який автор плів два місяці, використавши більш як автомобільний причеп лози, яку майстер нарізав на берегах річок Десна і Сейм.

Кошик з написом «рекорд України» розмістили біля сцени, його заповнили діти – всього у кошику вмістилися 62 дитини. Експерт Національного реєстру рекордів України вручив Косяненку сертифікат про встановлення рекорду. Також майстер отримав грошове заохочення від громади.

Порадували гостей свята цікавою виставкою виробів народні умільці Сосниччини. Територіальні громади,.

Впродовж дня діяли різноманітні виставки народних умільців,  установи та організації району виставляли курені, в яких частували всіх охочих традиційними місцевими стравами, також діяв святковий ярмарок та різноманітні атракціони для дітей.

Сосницька селищна рада