Сосниця заявляла про потребу землевпорядника та архітектора

20 березня в Чернігові пройшов перший ярмарок вакансій ОТГ Чернігівщини, який презентував шукачам роботи і, в першу чергу, студентам-випускникам місцевих вишів, понад 80 посад у 12 громадах області.

Захід відбувся за ініціативи Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

Під час спілкування з представниками громад у форматі «Світове кафе» молодь змогла більше дізнатися про роботу в органах місцевого самоврядування в умовах децентралізації, знайти відповіді на інші свої запитання.

«За кілька днів у 12 громадах ми зібрали понад 80 пропозицій роботи і сьогодні відкрили майданчик, на якому звели представників громад і шукачів роботи – студентство, запропонували їм новий формат спілкування», – сказала на брифінгу радник з питань комунікацій Чернігівського ЦРМС Оксана Стельмах.

Загальну картину кадрового дефіциту об’єднаних територіальних громадах області окреслив радник з питань регіонального розвитку ЦРМС Володимир Бойко. Він поінформував, що громади області потребують, насамперед, проектних менеджерів – фахівців, навчених залучати інвестиційні ресурси. Не вистачає також фахових юристів, землевпорядників, економістів та інших спеціалістів, здатних і готових працювати «в нових реаліях, новими методами і зі свіжим поглядом».

Присутні представники чотирьох ОТГ вже конкретніше зупинилися на своїх кадрових проблемах, презентували вакансії та озвучили вимоги до претендентів на посади. Останні були в усіх практично однакові: громадам потрібні люди, які готові вчитися і працювати по-новому, інноваційно.

«У нас вимога одна: здатність вчитися, не сидіти на місці, рухатися вперед. Бо те, чому вас сьогодні навчили, завтра вже може не знадобитися», – зазначила секретар Сосницької селищної ради Світлана Пастушенко.

Вона також наголосила, що посади в ОТГ не купуються, оскільки куплене не дасть віддачі.

Що стосується заробітних плат та забезпечення фахівців житлом, то тут у різних громадах по-різному, залежно від їх дохідності. Хоча офіційна зарплата в усіх однакова – 5-8 тис. грн. З житлом теж усі ОТГ готові допомогти.

«Не бійтеся переїжджати. Молодь не має роз’їжджатися по світу, ми маємо створити щось тут, удома», – закликав студентів 24-річний перший заступник Батуринського міського голови Валентин Потеруха.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: