Твоя Сосниця – твої зміни

1Під таким гаслом з 1 лютого 2017 року розпочався етап подання проектів та пропозицій в рамках реалізації Громадського бюджету спільної громади Сосниці, Малого Устя та Ганнівки.

Нагадаю, в кінці грудня 2016 року Сосницька селищна рада ухвалила, що починаючи з 2017 року частина селищного бюджету буде йти на реалізацію пропозицій та проектів, які подадуть безпосередньо сосничани, малоустенці та ганнівчани. Єдині і однакові умови для всіх проектів – вони мають стосуватися загальнодоступних об’єктів(наприклад, створення хокейної команди, організація спортивного чи мистецького свята, впорядкування чи створення об’єктів загального користування – криниць, місць для рекламних оголошень, дитячих майданчиків, місць загального відпочинку і т.д.), вартість реалізації одного проекту не повинна перевищувати в 2017 році – 40 тис.грн. та за проект треба зібрати не менше 15 підписів мешканців.

Отже, з 1 лютого по 17 березня 2017 року включно кожен член Громади Сосницької селищної ради вже може подати проект(пропозицію) у формі заповненого бланку, який можна отримати або безпосередньо у Сосницькій селищній раді, або завантажити з офіційного сайту селищної ради www.sosnitsa-rada.gov.ua з розділу «Нормативні документи» – «Громадський бюджет». За вказаним розділом розміщено положення, в якому детально описано процес подання, оцінки та голосування за проекти. Для зручності там також розміщена коротенька інструкція з заповнення бланку заявки.

Заповнення бланку заявки – нескладне. В цьому зміг наочно переконатись кожен,  хто  28 січня цього року завітав до Сосницької селищної ради на навчання з питань запровадження громадського бюджету.

Спеціальний гість – Анна Ніколенко-Баєва – ознайомила присутніх з існуючим досвідом по впровадженню такої новації в обласному центрі.  Вперше в Чернігові було успішно реалізовано в 2015, пізніше і в 2016 році маса проектів, які подавалися містянами Чернігова на різні напрямки. Анна поділилася з присутніми на зустрічі в Сосниці також враженнями людей, яких так чи інакше стосувалась реалізація проектів – чернігівці до останнього не вірили, що таке буде можливо. І з задоволенням відзначали велику користь від ініціатив і небайдужості до практичного втілення в життя поданих пропозицій.

Присутні на навчанні покроково розібрали порядок подання проектів, а також що і куди вписувати безпосередньо в бланк заявки, відштовхуючись від бажання авторів. І тут в активному дусі сосничани одразу почали генерувати свої пропозиції і ділилися планами по ідеям і задумам щодо майбутніх проектів. Хокейна команда, висипка дороги, створення і поширення програмного забезпечення, селищна крита сцена для масових заходів, дитячі ігрові майданчики, ігрова кімната в школі для найменших школярів і інші – пункт за пунктом всі присутні розібралися, які дані і куди в проекту заявку потрібно вносити. У невимушеній розмові люди ділилися планами, ідеями. Що ж, тепер будемо чекати від сосничан конкретних проектів.

Сосницька селищна рада готова провести у вихідний день для всіх бажаючих ще одну зустріч-навчання. Звертайтеся в селищну раду. І обов’язково готуйте проекти. Воно того варте. В цьому вже давно переконалися полтавчани, львівяни, чернівчани. Громадський бюджет(бюджет участі) стартував в цьому році в Дніпрі (колишн. Діпропетровськ), Києві, багатьох інших великих та маленьких містечках України (Вінниця, Житомир,Черкаси,Ірпінь,Прилуки,Суми,Коломия та багато інших). Ми – точно не гірші. Отже,не будьте байдужими та не відкладайте на завтра ідеї зробити наші села та селище затишними, зручними та привітними.

Андрій Ткач
депутат Сосницької селищної ради

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: